Mobil

BlackBerry 10'un tarihi açıklandı

Sonunda geliyor!

BlackBerry 10'un tarihi açıklandı

RIM uzun bir sürenin ardından sonunda BlackBery 10'u kullanıcılara sunuyor. Ocak ayında gelmesi beklenen Ocak'ın da son gününde geliyor. Geç olsun da güç olmasın..

BB10 ilk açılışını NewYork'ta yapacak. 30 Ocak'ta yapılacak bir etkinlikle kullanıcılarıyla buluşacak. RIM'in sonraki durağı ise Toronto, Kanada olacak. Firma söz verdiği gibi telefonu tamamen dokunmatik yapıyor. Sonradan açılır bir ekranla QWERTY klavye yapısını koruyacağı gibi bir ihtimal de söz konusu ancak bana göre QWERTY klavye modası da yavaş yavaş değerini kaybetmeye başladı.

1355757654_20120228panasonicelugamwc2012001610x300.jpg

BlackBerry 10 çıkıyor ancak beklentileri karşılayabilecek mi işte bu asıl sorulması gereken soru. Çünkü eğer RIM bu girişimden beklediği sonucu alamazsa, kötü günlerin kapıda olduğunun farkında. Tekrar tasarlanmış, tekrar çalışılmış ve tekrar bulunmuş olarak yapılan slogan BlackBerry'e yeni bir yüz kazandırmanın gayretleri gibi görünüyor. Yeni bir BlackBerry çıkmayalı piyasada çok değişiklik oldu, umuyoruz ki bu değişiklik ve yenilikleri de göz ardı etmemiştir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.