Mobil

BlackBerry, Android'li mi oluyor?

BlackBerry telefonlar bundan sonra Android işletim sistemini mi kullanacak?


RIM firması, BlackBerry işletim sistemini ve ona güç veren akıllı telefonları piyasaya sürüyor. Firmanın yaklaşık 5-6 aydır görevde olan CEO'su Thorsten Heins'in yaptığı açıklamalar teknoloji dünyasında bomba etkisi yaptı.

BlackBerry, Android, iOS başta olmak üzere Windows Phone gibi modern işletim sistemlerine karşı güç kaybetmişti. Şimdi ise gecikmeli çıkacak olan BlackBerry OS 10'a umutlarını bağladı.

1344173697_blackberryandroid.jpg

BlackBerry 10 işletim sistemin gecikecek olması, zaten düşmeye devam eden BlackBerry hisselerini bu haberden sonra daha hızlı bir şekilde düşüşüne neden oldu.

RIM CEO'su Thorsten Telegraph'a konuştu ve BlackBerry 10 çıkana kadar Android işletim sistemli akıllı telefon çıkarmayı ciddi ciddi düşündüklerini söyledi.

Ocak 2013 gibi BlackBerry 10'un çıkması bekleniyor. Aslında yeni bir model geliştirmek için Ocak ile Ağustos arası çok da uzun bir süre sayılmaz. Acaba RIM, Android'li modelleri BlackBerry 10'a alternatif olarak aynı anda mı piyasaya sürmeyi düşünüyor. Bunu zamanla göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.