Mobil

Sony Xperia Arc Jelly Bean güncelleştirmesi alacak mı?

Xperia serisinin beklenen güncelleştirmesi sonunda geliyor mu?


Sony daha önce Facebook sayfasından ve bazı Xperia üyelerinin Android 4.1 güncelleştirmesi almayacağını Ancak Sony resmi blogundan yaptığı açıklamada 2011 Xperia telefonlarından ICS işletim sistemine sahip telefonların güncelleştirmeyi alacağını belirtti.

Android Ice Cream Sandwich akıllı telefonların yaklaşık %16 için aktif durumda. Yeni işletim sistemi çıkmasına rağmen bu sayının düşük olduğu söylenebilir. Tabi ki bundaki büyük etki akıllı telefonların kapasitelerinden ve firmalardan da kaynaklanmaktadır. Sony bir çok telefonuna 4.0 güncelleştirmesi yayınlamışken öte yandan Ağustos 2012 yılında duyuracağı 12 Xperia akıllı telefonunun da Ice Cream Sandwich kullanması bekleniyor.

1344169815_xperiaarcs.jpg

Blogdan alınan bilgiler ışığında Xperia Arc S Android Jelly Bean güncelleştirmesi alabilecekken Xperia Mini Pro bu gelişmelerin gerisinde kalacak. Sony bu telefonları test aşamasından geçireceğini ve durumun değişebileceğini de belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.