Mobil

BlackBerry gelecek vaat etmiyor!

Yapılan araştırmanın sonuçları BlackBerry için hiç iç açıcı görünmüyor.


Geliştiricilerin mobil işletim sistemi platformlarına uzun vadede nasıl baktığını AllThingsD'nin yayımladığı bir araştırma raporu ortaya koydu. Puan olarak 10 üzerinden yapılan derecelendirmede geliştiriciler, Android platformuna 8,7, iOS'a ise 9,3 puan verdiler. Bu puanlamaya göre bu iki işletim sisteminin uzun vadede pek çok şey vaat edeceği söyleniyor.

Önümüzdeki aylarda çıkması beklenen Windows Phone 8 ise diğer işletim sistemlerinden en çok puanı alan işletim sistemi oldu. Geliştiricilerin düşüncesine göre Windows Phone 8, uzun vadede 10 üzerinden 6,3 puan kadar gelecek vaat ediyor. Araştırmaya bakıldığı zaman Microsoft'un mevcut mobil işletim sistemi olan Windows Phone 7'ye bakılan güvenin her geçen gün daha da düştüğü görülüyor.

1342379853_bairddevplatformsurveylargevergemediumlandscape.jpg

Araştırma raporuna baktığımız zaman en ilginç sonuçlarından birinin BlackBerry platformunda olduğunu görüyoruz. Araştırma yapılan geliştiricilere göre daha piyasaya sürülmemiş olan işletim sistemi olan BlackBerry 10, şimdiden geliştiricilerin güvenini kaybediyor.

Yorumlar
onur
adamlara bakın ya, şu yukarıdaki görselli karşılaştırmaya symbian'ı eklememişler bile :) bu kadar ezikler yani, nokia bunları geçmişte.., kendileri açısından travmatik bir durum olan o dönemleri ve o dönemin lideri olan nokia'yı hesaba almıyor gibi davranmaktalar. elbette symbian, gerek android denen dandik telefonlardan, gerekse de ezik apple'ın iphonelarından katbekat daha iyidir. apple'ın kanada sürümü blackberry ise dandik ötesi bir telefon zaten. nokia fanı değilim, ama mevcut durum bunu gösteriyor ne yazık ki.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.