Mobil

Bu antivirüs uygulaması akıllı cihazlarınızda yüklüyse hemen kaldırın!

Google Play'e her gün yüzlerce yeni uygulama yükleniyor ve bu uygulamaların hepsi ne yazık ki güvenilir olmuyor.

Bu antivirüs uygulaması akıllı cihazlarınızda yüklüyse hemen kaldırın!

Android kullanıcılarının platformu tercih ederken en büyük etkenin kişiselleştirilebilir ve en geniş uygulama mağazasına sahip olması öne çıkıyor. Ancak Google Play'e her gün yüzlerce yeni uygulama yükleniyor ve bu uygulamaların hepsi ne yazık ki güvenilir olmuyor. 

Bunun son örneği geçtiğimiz haftalarda Virus Shield isimli bir uygulama Google Play'deki yerini almıştı. Hatta Google Play Store'da en çok indirilen antivirüs uygulamaları listesinde bir numaraya yerleşen bu uygulamanın sahte olduğu ortaya çıktı. 3.99 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulan uygulama kullanıcıların telefonlarını zararlı içeriklere karşı koruduğunu ve batarya ömrünü uzattığını iddia ediyordu.

1397034095_img20140409105332.jpg

Mağazada uygulama ile ilgili geri dönüş şikayetlerinin artması üzerine Google, yaptığı araştırmada uygulamanın resmi bir web sitesinin dahi bulunmadığını gördü. Bu olayın ardından firma uygulamanın Google Play'den kaldırıldığını söyledi. Eğer  bu uygulama cihazınızda yüklüyse hemen kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.