Mobil

ZTE Apollo, Qualcomm'un 64 Bit işlemcilerine sahip, ilk akıllı telefon olabilir!

Uzun zaman önce Pantech Vega Iron 2'nin Android platformunda 64-bit işlemciye sahip ilk akıllı telefon olacak söylentilerine bugün yeni bir cihaz daha eklendi.

ZTE Apollo, Qualcomm'un 64 Bit işlemcilerine sahip, ilk akıllı telefon olabilir!

Bizler iPhone 5S'i, 64-bit işlemciye sahip ilk akıllı telefon olarak tanıdık. Ve şimdi ilk 64-Bit işlemciyi kullanacak Android'li cihazın hangisi olacağı yönünde dedikodularla karşı karşıyayız. Uzun zaman önce Pantech Vega Iron 2'nin Android platformunda 64-bit işlemciye sahip ilk akıllı telefon olacak söylentilerine bugün yeni bir cihaz daha eklendi.

1397001601_img20140409010346.jpg

Geçtiğimiz günlerde Qualcomm tarafından yeni 64-bit işlemcili Snapdragon 808 ve 810 yongasetleri tanıtıldı. Firmanın tanıttığı bu yongasetleri şimdiden müşterisini bulmuşa benziyor. Çinli haber sitesi Cnmo.com'un haberine göre ZTE Apollo, Qualcomm'un 64-bit Snapdragon işlemcisine sahip ilk cihaz olacak. Ancak site tarafından ZTE Apollo'nun Snapdragon 808 veya Snapdragon 810'u mu kullanacağı yönünde herhangi bilgi paylaşılmamış. Her iki işlemcinin de kendine göre özellikleri var ve üzerinde bulundukları cihazlara ciddi işlem gücü ve performans sağlayacağını söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.

Son olarak ZTE Apollo'nun yaz veya sonbahar aylarına doğru duyurulacağı yönünde söylentiler var. Tabiki ZTE firmasının bu yeni modelini duyurana kadar başka bir firma tarafından yeni 64-Bit işlemcili Snapdragon 808 ve 810 çipsetlerini cihazlarında kullanabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.