Mobil

Xperia Z2 cephesinde ilk erteleme gerçekleşti

Hong Kong'ta Xperia Z2 lansmanı haziran ayına ertelendi.

Xperia Z2 cephesinde ilk erteleme gerçekleşti

Sony'nin yılın ilk yarısına damga vurmasını beklediğimiz Xperia Z2 sahip olduğu donanım ve tasarım özellikleriyle birçok kesimin beğenisini kazanmayı başardı. Şubat ayında gerçekleşen MWC 2014 etkinliğinde tanıtılan telefon halihazırda birçok ülkede ön siparişe açılmış durumda ve Xperia Z2'nin nisan ayı içerisinde stoklarda yer alması bekleniyordu. Oysa gelişen süreç Xperia Z2'nin mayıs ayı hatta haziran döneminde satışa sunulacağı ihtimalini güçlü kılıyor.

1397029411_xlsony-xperia-z2-lead-624.jpg

İlk olarak Sony haberleri konusunda güvenilir bir kaynak olan  Esato forumunda gecikeceği şeklinde haberler yapılan Xperia Z2'nin Hong Kong lansmanı ertelendi. Ertelemeye ilişkin açıklama resmi Facebook sayfasından yayınlanırken, duyuru içeriğinde ertelemeye neden olan herhangi bir gerekçeden söz edilmiyor.

Xperia Z2'de yaşanan bu ertelemenin diğer pazarları da etkilemesi bekleniyor. Telefonun Avrupa'da haliyle ülkemizde satışına ise mayıs ayında başlanması bekleniyor. Galaxy S5 ve HTC One M8'in ise bugünlerde satışlara başlayacak olması Xperia Z2 satışlarını ciddi manada etkileyecektir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.