Bu özellik akıllı telefon pazarını karıştırır, ne yaptın Oppo

Oppo tarafından geliştirilen Reno 12 Pro’da öyle bir özellik var ki, eğer bu bilgi doğruysa işler epey karışır.

Bu özellik akıllı telefon pazarını karıştırır, ne yaptın Oppo

Güvenilir bir kaynağa dayanan son söylentilere göre, Oppo'nun yeni modeli Reno 12 Pro, MediaTek Dimensity 9200 “Star Speed Edition” yonga seti ile gelecek. Bu özel sürüm, standart Dimensity 9200 Plus'a göre daha yüksek saat hızlarına sahip olacak gibi görünüyor. Ayrıca, cihazın 16GB RAM ve 512GB depolama kapasitesine kadar çıkan cömert bellek seçenekleri sunacağı konuşuluyor.

DCS tarafından sızdırılan bilgilere göre, telefonun arka kısmında üçlü kamera kurulumu yer alacak. Bu sistem, 50MP Sony IMX890 ana sensör, 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2x optik zoomlu 50MP Samsung GN5 telefoto sensörden oluşacak. Ön kamera ise 50MP Samsung JN5 sensöre sahip olacak.

Bu özellik akıllı telefon pazarını karıştırır, ne yaptın Oppo - Resim : 1

Bu özellik akıllı telefon pazarını karıştırır

Diğer sızıntılara göre, cihaz 5000mAh batarya, 80W hızlı şarj desteği, plastik yan çerçeveler, X eksenli titreşim motoru ve optik ekran içi parmak izi sensörü ile donatılacak. Ayrıca, ağ gerektirmeyen bir "Bluetooth çağrı işlevi" özelliğinin de telefonla geleceği belirtiliyor. Bu özelliğin tam olarak ne işe yarayacağı henüz açıklanmasa da kısa menzilli iletişim sağlamak üzere tasarlanmış olabilir.

Reno 12 Pro'nun yanı sıra, daha uygun fiyatlı bir model olan Reno 12 de piyasaya sürülecek. Bu modelin Dimensity 8250 yonga seti, 1.5K çözünürlük sunan 6.7 inç OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Kameralar açısından, Reno 12'nin de Pro modelindeki aynı kurulumu kullanacağı öngörülüyor; yani 50 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 2x optik zoomlu 50 megapiksel telefoto kamera.