Oppo Find X8’in çıkış tarihi sızdırıldı

Oppo’nun merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli Find X8’in çıkış tarihi sonunda belli oldu.

Oppo Find X8’in çıkış tarihi sızdırıldı

Oppo, bu yılın Ocak ayında Find X7 ve Find X7 Ultra modellerini piyasaya sürdü. Mart ayının sonunda ise Find X7 Ultra'nın uydu iletişimi özellikli versiyonu tanıtıldı. Henüz bu seriye yeni bir model ekleneli iki ay olmasına rağmen, Find X8 serisi hakkında şimdiden haberler çıkmaya başladı. Bugün güvenilir duyumcu Digital Chat Station, Oppo’nun Find X8 serisinin geliştirme sürecini hızlandırdığını iddia etti. Duyumcuya göre, şirket Find X8 serisini 2024'ün dördüncü çeyreğinin başlarında piyasaya sürebilir.

Önceki bir söylentiye göre, Find X8 modelinde yeni nesil Dimensity yonga seti kullanılacakken, Ultra modelinde Snapdragon 8 Gen 4’e yer verileceği söyleniyor. Bu durum, Find X7 serisiyle benzerlik gösteriyor. Ayrıca Find X8 Ultra'nın, nihayet ultrasonik parmak izi tarayıcısına sahip olabileceği belirtiliyor. Ancak, Find X8'in hala optik parmak izi tarayıcısı kullanması bekleniyor.

Oppo Find X8’in çıkış tarihi sızdırıldı - Resim : 1

Oppo Find X8’in çıkış tarihi sızdırıldı

Eğer son haberler doğruysa, Find X8 serisi Xiaomi 15 serisi ile benzer bir lansman zamanına sahip olabilir. Ayrıca OnePlus 13'ün de aynı dönemde piyasaya çıkması bekleniyor. Daha önce, Snapdragon 8 Gen 4 yonga setine sahip ilk modelin Ekim ortasında çıkacak olan bir Xiaomi amiral gemisi olacağı düşünülüyordu. Ancak Oppo'nun yeni amiral gemisinin erken çıkış yapacağına dair spekülasyonlar, bu durumu sorgulanır hale getirdi. Yine de duyumcu Yogesh Brar’a göre, Xiaomi, Snapdragon amiral gemisi yonga setlerinin ilk lansman haklarına hala sahip.

Qualcomm’un yaklaşan amiral gemisi yonga setinin, şirketin kendi geliştirdiği 2+6 mimarisine sahip Oryon CPU çekirdeklerini içereceği biliniyor. Bu yonga seti ve telefon hakkında henüz çok fazla bilgi yok, ancak yeni bilgiler geldikçe paylaşacağız.