DXOMark açıkladı, İşte mobil kameraların kralı

Akıllı telefonların en önemli özelliklerinin başında gelen kameralar için artık yeni bir kral var!

DXOMark açıkladı, İşte mobil kameraların kralı

Huawei'nin yeni amiral gemisi Pura 70 Ultra, DXOMark tarafından mobil kamera alanında zirveye yerleşti ve 163 puanla rekor kırdı. Bu telefonun kamerası, iç ve dış mekanlar dahil olmak üzere çeşitli çekim koşullarında üstün performans gösteriyor. Her türlü aydınlatma durumunda etkileyici sonuçlar elde ediliyor.

DXOMark, Huawei cihazının video kaydında bazı eksiklikler olduğunu belirtti. Pura 70 Ultra’nın öne çıkan özellikleri ise şu şekilde:

Cihazın sürekli olarak yüksek kaliteli görüntüler sunması, doğru pozlama, canlı renkler ve hızlı otofokus sayesinde tutarlı bir performans sergiliyor. Zoom yeteneklerinde de standartları yeniden belirleyerek her seviyede net detaylar yakalayabiliyor. Portre çekimlerinde ise değişken diyafram ve hızlı otofokus kombinasyonu ile doğal arka plan bulanıklığı ve doğru konu izolasyonu sunarak etkileyici sonuçlar veriyor. Makro ve yakın çekimlerde de bu telefon, son derece keskin ve ayrıntılı görüntüler üretiyor.

DXOMark açıkladı, İşte mobil kameraların kralı - Resim : 1

DXOMark açıkladı, İşte mobil kameraların kralı

Huawei Pura 70 Ultra'nın ana kamera özellikleri ise oldukça dikkat çekici. Ana kamera, değişken diyafram aralığına sahip 50 MP’lik bir inç sensör içeriyor ve bu sensör, F1.6-F4.0 aralığında çalışabiliyor. Ayrıca, sensör kaydırmalı stabilizasyon özelliğine sahip. Ultra geniş açılı sensör, F2.2 diyafram açıklığına sahip 40 MP çözünürlüğünde. Makro telefoto sensör ise F2.1 diyafram ve optik görüntü sabitleyici ile 50 MP çözünürlüğünde.

Kameranın fotoğraf çekimlerinde oldukça başarılı olmasına karşın, DXOMark videolarda stabilite ve düşük ışıkta detay kaybı gibi sorunlara dikkat çekti. Bu, kullanıcılara bazı durumlarda yetersiz bir deneyim yaşatabilir. Bu detaylarla birlikte, Pura 70 Ultra’nın özellikle fotoğraf çekimlerinde iddialı bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.