Mobil

Bu özellik Galaxy S5'te olmayacak!

Samsung, bu teknolojiye Galaxy S5'te yer vermeyecek.

Bu özellik Galaxy S5'te olmayacak!

Ekim ayından beri yapılan söylentilerde, Samsung’un akıllı telefonlarda bir şarj pedi ile doğrudan temas olmadan cihaza kablosuz şarj sağlayan manyetik rezonans kablosuz şarj teknolojisini üzerinde çalıştığı yönündeydi. İddialara göre bu teknoloji 2014’ün ortalarında çıkacak olan akıllı telefonlarda kullanılacaktı ancak, Galaxy S5’te bu özelliğin kullanılacağına dair umutlarda vardı.

Kore medyasından bir rapora göre, bu teknolojinin Galaxy S5 üzerinde gerçekleşmesi olası değil. Sanayi yetkilileri, Samsungun manyetik rezonans kablosuz şarj teknolojisini Galaxy S5 üzerinde kullanmayacağını söyledi.

1390387066_gs5concept5.jpg

Kablosuz şarj teknolojisinin Galaxy S5 üzerinde kullanılması belki zor belki de çok kolay ancak, Samsung bu teknolojiyi Galaxy S5’te kullandığı takdirde tüketicilerin bu cihaz için ekstradan fazla para ödemek isteyeceğinden emin değil.

Samsung’un bu konuda isteksizliğinin diğer bir nedeni ise bu teknolojinin henüz kullanılmamış ve pazarda kullanışlı olduğunu kanıtlamamış olması.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.