Mobil
Bu telefon dakikalar içerisinde şarj olacak!

Bu telefon dakikalar içerisinde şarj olacak!

Çinli bir geliştirici tarafından, ultra yüksek hızlı şarj aleti için deneme üretimleri yapılmaya başlandı. Söz konusu teknoloji sayesinde, akıllı telefonlar dakikalar içerisinde şarj olabilecek. İşte detaylar.


Akıllı telefonlarda hızlı şarjın, kullanıcılar tarafından aranan en büyük özellik olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü herhangi bir model, her ne kadar iyi bir performans sunuyor olsa da, kullanım süresi her zaman en çok aranan özellik oluyor. Bu yüzden genellikle yüksek batarya kapasitesine sahip akıllı telefonlar tercih ediliyor. Fakat büyük batarya, beraberinde düşük performansı getiriyor. Genellikle 6000-7000 mAh'lık kapasiteler ile sunulan akıllı telefonların, donanım tarafında en güçlü modeller arasında yer almadığını söyleyebiliriz. Fakat hızlı şarj teknolojisi, bu sorunu ortadan kaldırıyor. Artık akıllı telefonlar dakikalar içerisinde şarj olacak. İşte 240W şarj cihazı hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Akıllı telefonlar yakında dakikalar içerisinde şarj olacak!

Çinli bir şirket tarafından, 240W hızlı şarj cihazının deneme üretimine başlandığı bildirildi. Fakat bu şirket hakkında henüz bir ayrıntı bulunmuyor. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi'nde Oppo, 240W hızlı şarj cihazından bahsetmişti. Kullanıcılara da deneyimleme fırsatı sunan Oppo'nun iddialarına göre, bu şarj 240W hızlı şarj teknolojisi sayesinde %0'dan %100'e tam şarj için, yalnızca 9 dakika yeterli olacak.

hızlı şarj

Bu yüzden 240W hızlı şarj cihazı deneme üretimini yapan markanın Oppo olduğu düşünülüyor. Tabii ki bu teknolojinin, uzun vadede pile zarar verip vermeyeceği henüz bilinmiyor. Önümüzdeki haftalarda hızlı şarj teknolojisi ile gündeme gelen modeller hakkında yeni detaylar sızdırılacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

Yorumlar
Zübeyir
Kablosuz hızlı şarj lazım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.