Mobil

Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!

Gün geçmiyor ki “yok artık” diyeceğimiz yeni bir olayla daha karşılaşmayalım. Bu seferki olayın baş aktörü ise Turkcell.

Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!

Son dönemde mobil operatörler arasında muazzam bir rekabet mevcut. Nitekim bu rekabet tarife fiyatlarına da yansımış durumda. Bilindiği üzere her operatör, müşterilerini kendisine bağlamak için “taahhüt süresi” ismi altında belli bir zaman dilimini şart koşuyor. Yani belli bir tarifeye geçtiğinizde 24 ay olmadan hattınızı değiştiremiyorsunuz. Eğer değiştirirseniz cayma bedeli adı altında yüklü miktarlar ödemek zorunda kalabiliyorsunuz.

Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!

Elbette taahhüt süresi olmayan tarifeler de yok değil. Lakin bunlar da çok daha pahalı. Peki taahhüt süresi dolmadan bir numarayı ya da hattı iptal etmek mümkün mü? Yani cayma bedeli ödemeden bu hattı nasıl kapattırabilirsiniz. Aklınıza ölürsem geride kalanlar ödeme yapmadan kapattırabilir gibi bir çözüm gelebilir. Lakin yanlış.

Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı! - Resim : 1

Öyle ki Turkcell ölen abonesinin hattını kapatmak isteyen aile bireylerinden bile cayma bedeli talep etmiş. Yani abone ölmüş, Turkcell cayma bedeli istiyor. Görüyorsunuz da taahhütlü bir paket kullanıyorsanız ölmek de sorun değil. O cayma bedelini öyle ya da böyle sizden almaları gerekiyor.

Turkcell’in bu konu ile ilgili herhangi bir açıklaması yok. Muhtemelen abonenin yakınlarıyla iletişime geçilip sorun giderilecektir. Lakin en başından olayın bu noktalara gelmiş olması bile başlı başına bir saçmalık diyebiliriz.

Yorumlar
Koray
Bunlara dur diyeçek kimse yokmu vatandaş yine yanliz şikayet et diyeçeksiniz işi gücü birakim bunlarlami uraşaçağiz benim de babam öleli 8sene oldu türk telekom 520lira haciz yolladi ölen adama bunlara dur diyin artik
Cevapla
bülent
türkcell de akraba arkadaşı çalışıp ta, kıyak tarifeler kullananlar hemen kazıkcell i savunmaya geçmişler süper!!...benim gibi 3 gb a 54 verseydiniz görürdüm ben sizi!!??
Cevapla
bülent
20 yıllık aboneliğimi iptal ettim bu kan emici türkcell den yeter artık beni kazıkladığın diyerekten!!...3 gb internete 54 tl ödüyordum vodafone a geçtim 6 gb 38 ödüyorum ve söylebildiği kadar da kötü değil çekimi interneti vs...bu ensar cı kan emicilerinin sonu gelir inşallah bir gün!..herkese de iptal etmesini öneririm şahsen bu kan emicilere para yedirmeyin artık!!
Cevapla
Ahmet
Haber doğru gençler. Bilmeden abuk sabuk yorumlar yapmayın https://twitter.com/ayLiNCvNBst/status/1298926308089565185?s=19
Cevapla
Sedat
Sorun turkcell de değil iptal yapan bayide. Vefat nedeni ie iptal seçeneği kullanılmadı ve ölüm belgesi sisteme girilmediyse çıkar. Nerden bilsin müşteri ölü mü diri mi
alin
vefat eden müşteriden cayma bedeli hic bor koşulda alınmaz doğrulu teyit edilmeyen haber yapıp ta insanlari yanıltmayin
Cevapla
bülent
suç bayide diyen arkadaş,bayiler kafalarına göre yapmıyor bu işlemleri artık merkeze bildiriyorlar gelen cevaba göre hareket ediyorlar bilip bilmeden milleti yanlış bilgilendirme!!
Admin
https://twitter.com/ayLiNCvNBst/status/1298926308089565185?s=19
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.