Bütçe dostu Redmi 9 görüntülendi! İşte sızan özellikleri!

Akıllı telefon pazarında yer edinmeye çalışan üreticilerden biri olan Xiaomi'nin yeni akıllı telefonu Redmi 9 ilk kez görüntülendi!

Bütçe dostu Redmi 9 görüntülendi! İşte sızan özellikleri!

Akıllı telefon pazarında kullanıcılarına sunduğu fiyat-performans ürünleri ile beğeni toplamayı başaran Xiaomi, yeni akıllı telefonu ile bir kez daha sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce Redmi Note 9 Pro ve Redmi Note 9 Pro Max’i tanıtan şirket, henüz ailenin fertlerinden biri olan Redmi 9’a ait herhangi bir paylaşımda bulunmadı. Teknoloji meraklıları tarafından fazlasıyla ilgi duyulan telefona dair ise bazı sızıntılar ortaya çıktı. Bir Twitter kullanıcısı tarafından tasarımı sızdırılan telefonun donanımsal yapısına dair de birkaç teyide muhtaç bilgi paylaşıldı.

Bütçe dostu Redmi 9 görüntülendi! İşte sızan özellikleri!

Başlangıç seviye bir telefon olarak karşımıza gelecek olan telefon, Sudhansu Ambore isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından ilk kez canlı canlı görüntülendi! Redmi telefonlara ilgi duyan takipçiler tarafından oldukça merak edilen telefonun arka tarafının fotoğraflanmış olduğunu görüyoruz. Arkasında dörtlü bir kamera sisteminin kurulu olduğunu gördüğümüz telefondaki bu kameralar, 13 megapiksel, 8 megapiksel ve iki adet 2 megapiksellik sensörlerden oluşacak.

Bütçe dostu Redmi 9 görüntülendi! İşte sızan özellikleri! - Resim : 1

 Başlangıç seviyesi bir telefonda dörtlü kamera kurulumunun kullanılması ise telefonun diğer özellikleri konusunda bizleri umutlandırmaya yetiyor. Cihazın gücünü ise MediaTek tarafından üretilen Helio G80 yonga setinden alması bekleniyor. Bu işlemcinin daha önce Realmi 6i’de de kullanıldığını görmüştük ve Redmi 9 akıllı telefonlarda da aynı yonga seti tercih ediliyor. Redmi 9 hakkında şimdilik bildiklerimiz bu kadar. Cihazın yakın zamanda diğer özelliklerinin de belli olacağı tahmin ediliyor.