Mobil

Google Duo, maksimum katılımcı sayısını 12'ye çıkardı!

Google'ın görüntülü sohbet uygulaması Duo'da, bir çağrıya katılabilecek maksimum kullanıcı sayısının sekizden on ikiye çıkarıldığı belirtildi.

Google Duo, maksimum katılımcı sayısını 12'ye çıkardı!

Evden çalışanlar için görüntülü sohbet uygulamaları oldukça önem taşıyor. Bu duruma kayıtsız kalmayan Google'ın görüntülü sohbet uygulaması Duo'da, bir çağrıya katılabilecek maksimum kullanıcı sayısının sekiz kişiden on ikiye çıkarıldığı belirtildi.

Google Duo, maksimum katılımcı sayısını 12'ye çıkardı!

Bilindiği üzere koronavirüs salgını sonrası birçok çalışan iş yerlerine gitmeyip evlerinden çalışmaya devam ediyor. Bu noktada görüntülü sohbet uygulamaları oldukça önem taşıyor. Bu duruma kayıtsız kalmayan Google'ın görüntülü sohbet uygulaması Duo'da, bir çağrıya katılabilecek maksimum kullanıcı sayısının sekizden on ikiye çıkarıldığı belirtildi. Açıklama ise Google Ürün ve Tasarım Müdürü Sanaz Ahari tarafından gerçekleştirildi.

Koronavirüs salgını sebebi ile birçok insan evlerinde eskiden olmadığı kadar fazla vakit geçiriyor. Bu durum görüntülü arama ve görüntülü konferans uygulamalarına olan ilgiyi daha önce görülmemiş boyuta çıkarmış durumda. Hal böyle olunca Google bu adımını, internet üzerinden artan görüntülü ve sesli konuşma taleplerine karşılık olarak gerçekleştirdiği düşünülüyor. Google Duo'da eskiden 8 olan katılımcı sayısına sahipti, artık 12 katılımcıya kadar grup video görüşmeleri yapmaya imkan sunuyor.

Google Duo, maksimum katılımcı sayısını 12'ye çıkardı! - Resim : 1

Şimdilik herkesin kullanamadığı bu özelliğin, yakında otomatik olarak güncelleneceği  ve bu güncellemenin  minik geliştirmeler ile sunulacak olduğu ifade ediliyor. Uygulama normalde android telefonlarda otomatik yüklü olarak geliyor. Ancak eğer telefonunuzda bu uygulama yüklü değil ise aşağıdaki linkler yardımı ile bu uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Android telefonunuza Google Duo uygulamasını yüklemek için burayı tıklayın.

iOS telefonunuza Google Duo uygulamasını yüklemek için burayı tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.