Mobil

Cep telefonunda taksit sayısı arttı

Cep telefonlarında kredili olarak yapılan satışlarda taksit sayısı geçici olarak 6 aydan 12 aya yükseltildi.

Cep telefonunda taksit sayısı arttı

Geçtiğimiz günlerde taslak olarak yapılan düzenleme yürürlüğe girdi ve 31 Ocak 2109'e kadar banka kredisi ile satın alınan cep telefonlarında vade sayısı 6 aydan 12 aya çıkarıldı. Ancak düzenleme sadece Ocak ayı sonuna kadar geçerli olacak.

Cep telefonunda kredili satışta vade arttı

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 12/A maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan "cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz" ibaresi "tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 12 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz" şeklinde değiştirildi.

Aynı yönetmeliğe geçici 4'üncü madde eklenerek, "Fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 6 ay olan vade sınırı 31 Ocak 2019'a kadar 12 ay olarak uygulanır." ifadelerine yer verildi.

Uzun lafın kısası cep telefonlarında fiyatı 3 bin 500 TL ve üzeri cihazlarda banka kredili satın alımlarda 6 ay olan vade sınırı Ocak ayı sonuna kadar 12 aya çıkarıldı.

Yorumlar
Monßer
Sanane kardeşim benim alacağım cep telefonundan. Cari açık dusurmek icin ne yapacakları belli değil
Cevapla
Taylan
31 Ocak 2109 yılı geçici bir süre için uzun değil mi?
Cevapla
Cocuk Gibi Oynuyosunuz Milletle
Bi karar verin.
Cevapla
Zekeriya Aydemir
Insanlarin alim gucu kalmadiki resmen alay ediyorlar yazik ne hale getirdiler bizleri..
Cevapla
fff
insanlarin alim gucu var kardesim var, kimse sikayetci degil.... ekranlardaki aglayanlara degil. gercek hayata bakalim... catir catir... araba sayisi artiyor. ev alanlar dolu.. herkes kendince yasiyor... 6 dan 12e cikiyorsa fakir icin degile herks icin bu.. asil yazik olan ... gosteris delisi olmak..
Cem
İnsanlar da her şeylerin telefona yatırmamayı ogrensinler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.