Chris Evans hala iPhone 6S'ini ve ana ekran düğmesini özlüyor

Chris Evans, yeni bir telefonuyla henüz birkaç hafta geçirmiş olmasına rağmen hala eski iPhone 6S'i ve düğmesini tercih ettiğini söylüyor

Chris Evans hala iPhone 6S'ini ve ana ekran düğmesini özlüyor

Bu düğmelerin hayranları destek için Kaptan Amerika'ya güvenebilir. Konu Evans’ın Ryan Gosling'le birlikte başrolde yer aldığı ve Russo kardeşlerin yönettiği, Netflix'in 200 milyon dolarlık casus filmi The Gray Man için bir basın turu yaparken Collider ile bir röportajda gündeme geldi.

 Evans, Apple'ın iPhone 7'de taptik motor geri bildirimi ile sağlam bir daireyle değiştirdiği ve iPhone X’le sonunda tamamen ortadan kaldırdığı eksik düğmeye takılıp kalan tek kişi olmaktan elbette çok uzak (eh, o ve Donald Trump en az bir konuda hemfikir). Evans'ın diğer büyük şikayeti, yeni telefonunun çok ağır olması. Daha ağır telefonlarla mücadele eden birçok insan gibi, oyuncu da serçe parmağıyla telefonu rahatsız edici bir şekilde desteklemek zorunda kaldığını söylüyor ve hayır, yakın zamanda yenilenen iPhone SE (2022) onun yerine geçmeyecek.

Chris Evans hala iPhone 6S'ini ve ana ekran düğmesini özlüyor

Collider, Evans'ın yeni telefonunun orijinal Instagram gönderisinden görüp tahmin ettiğimiz iPhone 13 Pro değil, bir iPhone 12 olduğunu doğruladığını ve kameraların kesinlikle bir Pro model olduğunu gösterdiğini söylüyor. Röportaj, Evans’ın Apple'ın geçen sonbaharda satış programından çıkardığı ancak diğer perakendecilerde ve  mağazalarda hala satışta olan eski modeli nereden aldığından bahsetmiyor.

Apple sevilen düğmeleri geri getirecek gibi görünmüyor. Bazı iPhone kullanıcıları, ekranın herhangi bir yerine koyabileceğiniz yazılım tabanlı bir sanal ana sayfa düğmesi eklemek olan AssistiveTouch'ı kullanmayı tercih ediyor ve bu, iPhone'da mobil deneyiminizi iyileştirebilecek tek erişilebilirlik ayarı değil. Başka bir seçenek de iOS hareket kontrolünü kabul etmek ve sevmek.