Xiaomi 13 Serisi ortalığı yıkıp geçmeye geliyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi geçtiğimiz günlerde yeni Xiaomi 12S serisini tanıttı. Şİmdiden yeni 13 serisi ile ilgili detaylar gelmeye başladı.

Xiaomi 13 Serisi ortalığı yıkıp geçmeye geliyor!

Xiaomi 12S serisi sadece birkaç hafta önce piyasaya sürüldü ve Xiaomi 13 serisi hakkında şimdiden dedikodular dönüyor. Önceki sızıntılar, Xiaomi'nin yeni nesil serisinin Kasım ayında piyasaya sürülebileceğini ve Qualcomm'un henüz piyasaya sürülmemiş Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılacağını öne sürmüştü. Bugün, popüler bir kaynak, Xiaomi 13 serisinin, şirketin kendi geliştirdiği Şarj çipleri tarafından desteklenen tek hücreli 100W Pil ile donatılacağını açıkladı.

Xiaomi 13 Serisi ortalığı yıkıp geçmeye geliyor!

Xiaomi 13 Serisi ortalığı yıkıp geçmeye geliyor! - Resim : 1

Cihaz ayrıca 50W hızlı kablosuz şarjı destekleyecek şekilde tasarlanmış. Kaynak Digital sohbet istasyonu, Xiaomi'nin yaklaşmakta olan amiral gemisi serisi hakkında bazı ilginç detayları ortaya koyuyor. Daha önce, kaynak, serinin işlemcisine ve lansman tarihine biraz ışık tutmuştu. Bugün, Xiaomi'nin 13 Serisinde 100W tek hücreli pil kullanacağını açıklandı. Bataryaya, Xiaomi'nin dahili şarj çipleri eşlik edecek. Xiaomi 13 serisinde kullanılan şarj çipi, muhtemelen şirketin 12 serisi akıllı telefonlarda kullanılan ilk nesil şarj çipi olan Surge P1'in yükseltilmiş bir versiyonu olacak. Daha etkin güç yönetimi için Surge P1 kullanılacak. Çip, ısı kaybını %30'a kadar azaltabilir.

Kaynak ayrıca, Xiaomi 13 serisinin Xiaomi 12S Ultra ile aynı olan 50W'a kadar kablosuz hızlı şarjı destekleyeceğini de ortaya koydu.

Daha önceki raporlara göre, yaklaşan seri Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. Ayrıca bu yılki gibi MediaTek Dimensity varyantlarının olmayacağı söyleniyor. Xiaomi 13 serisi muhtemelen 120Hz yenileme hızını destekleyen yüksek çözünürlüklü 2K ekrana sahip olacak.