Nothing Phone hayal kırıklığı yarattı! Problemler başladı

Uzun süredir merakla beklenen Nothing Phone ne yazık ki bazı hayal kırıklıkları yarattı. iPhone'un yerine geçmesi beklenen cihazda problemler başladı.

Nothing Phone hayal kırıklığı yarattı! Problemler başladı

Kısa süre önce şirketin ilk Android akıllı telefonu olan Nothing Phone (1) piyasaya sürüldü. Telefon son zamanlarda en çok konuşulan akıllı telefonlardan biri oldu, ancak beklentilere rağmen şimdi problemler başladı.

Cihazı Flipkart üzerinden ön sipariş veren alıcılar cihazlarını elde etmeye başladılar ve beraberinde kullanıma da geçtiler. Ancak cihazı deneyimledikleri sırada problemler de kendini göstermeye başladı. Bazı Nothing Phone (1) cihazlarının çeşitli donanım düzeyinde sorunlarla karşı karşıya olduğu görülüyor.

Nothing Phone hayal kırıklığı yarattı! Problemler başladı

Nothing Phone hayal kırıklığı yarattı! Problemler başladı - Resim : 1

91Mobiles tarafından hazırlanan bir rapora göre, yeşil renk tonu sorunu, AMOLED panelli cihazları piyasaya süren şirketler için yeni "bir şey" değil. Geçmişte aynı akıbeti yaşayan cep telefonları listesine Nothing Phone (1) eklendi. Adından da anlaşılacağı gibi, yeşil renk tonu sorunu, ekranın karanlık kısımları yeşil bir renk tonu aldığı için cihazın ekranının arızalanmasına neden oluyor. Flipkart aracılığıyla Nothing Phone (1) satın alan bir müşteri, sorunsuz bir cihaz alma umuduyla telefonu iade etmek zorunda kaldı. Ancak değiştirilen el cihazında da aynı sorun mevcut. Bunlar, üretim süreci sırasında kötü kalite kontrolünün açık işaretler.

Yeşil renk tonu sorununa ek olarak, birçok kişi hatalı selfie kameralarıyla da sorun yaşıyor. Özellikle, çok sayıda Nothing Phone (1) cihazında artık önemli ölçüde genişletilmiş görünen delikli bir selfie kamerası var. Bir markanın pilot akıllı telefonunda bu tür sorunları görmek biraz hayal kırıklığı yaratıyor, ancak Nothing ekibi sorunları zaten kabul etmiş olsa da ve etkilenen alıcılar muhtemelen bir yedek ünite alacaklar.