Mobil
Huawei için 2018 pek iyi geçmeyecek!

ABD'nin Çin korkusu Huawei'ye zarar veriyor!

ABD'de Çin markalarına uygulanan ambargo yüzünden Huawei markasını zor günler bekliyor.

Huawei'nin zor zamanlar geçireceği, yılın ilk çeyreği bitmeden belli oldu. Kuzey Amerika'nın en büyük servis sağlayıcıları  AT&T ve Verizon pek çok Huawei marka akıllı telefonu portföylerinden çıkardılar. ABD merkezli teknoloji perakendecisi Best Buy'in da önümüzdeki günlerde Huawei marka akıllı telefonları satmayı durduracağı idda edildi.

Kararın arkasında Çin markalarına olan güvensizlik yatıyor. FCC (Amerika Federal İletişim Komisyonu), hiçbir Çinli markanın ABD'deki internet ağlarında çalışmasını istemiyor. FCC, Çin'in ABD'den veri çalabileceği ve ülkede bilgisayar korsanlığı yapabileceğini iddia ediyor.

Kısacası ABD Hükümeti, Çinli markayı kendisine tehdit olarak görüyor.

ABD'nin Çin korkusu Huawei'ye zarar veriyor! - Resim : 1

Huawei; Samsung ve Apple ile birlikte dünyanın en büyük 3 telefon üreticisinden biri... Şirketin yıllık cirosu 60 milyar Dolar seviyesinde. Huawei sadece akıllı telefon değil; ağ temelli cihazlar ve baz istasyonları gibi altyapıları da üretiyor. Wall Street Journal'ın haberine göre ABD, Huawei'ye ambargo koymaya devam ederse 60 milyar dolarlık satış değerinde, 8 milyarlık düşüş gözlenebilir. 

ABD'nin ambargosu birkaç ay öncesinde uygulanmaya başlandı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, ABD merkezli işlemci üreticisi Qualcomm ile Çinli Broadcom arasındaki anlaşmayı "ulusal güvenlik sebebiyle" ile veto etmişti.

Federal İletişim Komisyonu; Ericsson veya Nokia gibi Avrupa menşeli firmalarla işbirliği yapmakta sakınca görmüyor. Ancak konu Çin olduğunda işler değişiyor. 

Yorumlar
bülent
2 milyara yakın nüfusu ile çin amerikaya değil amerika çin e muhtaç..iphone un nerde yapılıyor nasıl kar elde ediyor çin de ucuz işçilik sayesinde!!
Cevapla
Ömer
Ekrana çentik koyarsa Türkiye gibi dost ülkeleri karşısına alıp terörist amerİkayı dost sanırsa oturup ağlar haline Türkiyede fiyatların Yüzde 75 inmesi lazım yoksa hepsinin canı cehenneme
Cevapla
sefser
bunlar bence yarim akilli . cin de yarin apple cikartilar bakalim ne oluyor. bununlada kalmazlar hp ,dell, google vs vs gibi amerikan ürünlerinin alayina ayni seyi yaparlarsa bence amerika ve trump amca zararli cikar iddaliyim yalvar yakar kosarak geri adimlamaz kosar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.