Mobil

Dev Karşılaştırma! Xperia Z1,LG G2, Galaxy Note3, Galaxy S4Zoom ve Lumia 1020 hünerlerini sergiliyor

Sony Xperia Z1, LG G2, Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy S4 Zoom ve Nokia Lumia 1020 kamera karşılaştırması.

Dev Karşılaştırma! Xperia Z1,LG G2, Galaxy Note3, Galaxy S4Zoom ve Lumia 1020 hünerlerini sergiliyor

Son yıllarda telefonların kamera performansı kullanıcıların telefon tercihlerinde en önemli alım kriterlerinden biri oldu. Özellikle küçük çocuğu olan ve sosyal medyayı çok aktif kullanan kişiler telefon alırken en iyi fotoğraf çeken telefonları tercih etmek istiyorlar. Bu bağlamda da hemen hemen her üretici amiral gemisi telefonlarının kameralarına ve bunların yazılımlarınabüyük bir itina göstermekte.

Peki şu anda ülkemizde satışta olan amiral gemisi telefonların hangisinin kamerası en iyi derseniz bu noktada biz yorum yapmaktan kaçınmaktayız. Fotoğrafları ortaya koyup tercihi size bırakıyoruz. Burada fotoğraf kıyaslamasını yaparken telefonları fiyat performansınıda değerlendirmenize koymanızı öneririm.

Telefonların genel özellikleri birbirinden çokta farklı değil. Donanım anlamında en düşük telefon tabii ki Galaxy S4 Zoom ama o telefonda Optik Zoom özelliği ile diğer telefonların önünde yer almakta. Açık havada dış çekim yaptığımız fotoğraflara ek olarak düşük ışık testinide küçük figür oyuncaklar ve anahtarlık ile yaptık. Umarım bu test sizlere hangi telefonun daha iyi fotoğraf çektiği ile ilgili yardımcı olur. Fotoğrafların üzerine tıklayarak orijinal hallerini görebilirsiniz.

Not: LG G2 ve Note 3 cihazlarına Android 4.4 geldikten sonra bu telefonları tekrar kıyaslayacağız.

Şimdi size sorum şu; sizce hangi telefon daha iyi fotoğraf çekiyor?

Sony Xperia Z1 ile çekilen fotoğraflar:

Şimdi sırada LG G2 var. Bu yılın flaş telefonu kamera konusunda bazı eleştirler alsada hem performansı hem de fiyatıyla oldukça dikkat çeken bir telefon.

Sırada Samsung'un 2013 amiral gemisi Galaxy Note 3 var.

Sıra geldi Nokia'nın 41 megapiksel sensörlü telefonı Lumia 1020'ye. Kamera konusunda ne kadar iddialı olduğuna buyrun siz karar verin.

Bu testin son telefonu Galaxy S4 Zoom, aralarında en ucuz olan bu telefon kalınlığı ve 10X Optik Zoom'u ile öne çıkıyor. 16 megapiksel BSI sensörü ile göründüğünden çok daha fazlasını veren Galaxy S4 Zoom ile çekilmiş fotoğrafları aşağıda incelyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.