WhatsApp'dan 3 yeni özellik daha geliyor!

WhatsApp web sürümü için 3 yeni özellik geleceğini duyurdu! İşte detaylar!

WhatsApp'dan 3 yeni özellik daha geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan haberleşme programı WhatsApp, Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile birlikte, yeni bir güncelleme yayınlayacağını ve bu güncelleme ile birlikte kullanıcılarına 3 yeni özellik daha sunacağını açıkladı. Web sürümü için getireceği bu özelliklerin neler olduklarına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

WhatsApp'dan 3 yeni özellik daha geliyor!

Meta Inc. (eski ismiyle Facebook Inc.) çatısı altında faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, web sürümü için 3 yeni özellik daha duyurdu. Twitter üzerinden yapılan bu açıklamaya göre, gelecek olan bu üç yeni özellik; fotoğraf düzenleme, çıkartma önerisi ve uçtan uca şifreleme olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Halihazırda mobil sürümde kullanılabilmekte olan bu özelliklerin neler vadettiklerine yazımızın devamından başlıklar altında detaylı olarak inceleyelim.

Fotoğraf düzenleme

Bu özellik ile birlikte tıpkı mobil sürümde olduğu gibi, masaüstü bilgisayarda da fotoğrafın üzerine yazı yapıştırabilmeniz, fotoğrafınızı düzenleyebilmeniz mümkün. Örneğin fotoğrafınızın yönünü değiştirebilir ya da kırpabilirsiniz.

Çıkartma önerisi

Bu özellik ile beraber, artık WhatsApp üzerinden diğer kullanıcılara mesaj yazarken konuşma metnine uygun sticker, yani çıkartma önerisi görebileceksiniz. Gelecek olan bu güncelleme ile birlikte, yapay zekadan faydalanılarak, yazışmalarda kullanıcıların karşısına doğru çıkartma seçeneğinin çıkartılması amaçlanıyor. Böylelikle kullanıcılar, sekmeler arasında gidip gelmeyecek, yazışmalar daha kolay ve daha kullanışlı hale gelecek.

Uçtan uca şifreleme

WhatsApp'ın mobil uygulamasından bildiğimiz uçtan uca şifreleme yönteminin Web sürümde de aktif olması. Bu özellik ile mesajların da kullanıcıların gizliliği göz önünde bulundurularak, verilerin korunması amaçlanıyor. Şirket bu özelliğe ek olarak, web sürümündeki bağlantı önizleme özelliğini de güncelleyerek kullanıcıların bağlantıya tıklamadan önce daha fazla bilgi edinmesine imkan sunuyor.

Ayrıca gelecek olan güncelleme ile birlikte sohbetlerde 'Herkes için sil' özelliğinin süresinin sınırsız olacağı da belirtiliyor.