iQOO’nun yeni modeli üstün özellikleri ile geliyor

Son sızıntılar bizlere iQOO’nun yeni modeli olan Neo 9S Pro+’ın üstün özelliklerle geldiğini gösteriyor.

iQOO’nun yeni modeli üstün özellikleri ile geliyor

iQOO Neo 9S Pro ve Neo 9S Pro+ modelleri yakında Çin'de tanıtılacak. Ancak resmi duyuru öncesinde, Neo 9S Pro+ modeline ait bazı önemli özellikler sızdırıldı. Bu modelin, premium bir Snapdragon işlemciye ve yüksek yenileme hızına sahip uzun bir OLED ekrana sahip olacağı bildiriliyor. Detaylara bir göz atalım.

Sızıntı, Çin'in popüler mikroblog sitesi Weibo'da tanınmış bir kaynağa, Digital Chat Station'a ait. Kaynak, cihazın adını açıkça belirtmese de, emoji kullanarak bunun yakında çıkacak bir iQOO telefon olduğunu belirtti. Bu akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile donatılacağını söyledi. Hatırlatmak gerekirse, Neo 9S Pro modelinin Dimensity 9300+ işlemci ile geleceği daha önce duyurulmuştu.

iQOO’nun yeni modeli üstün özellikleri ile geliyor - Resim : 1

iQOO’nun yeni modeli üstün özellikleri ile geliyor

Digital Chat Station ayrıca, telefonun 1.5K çözünürlük (2800 x 1260 piksel), 144Hz yenileme hızı, 2160 PWM karartma ve DC karartma özelliklerine sahip 6.78 inç büyüklüğünde bir OLED ekran taşıyabileceğini belirtti. Yüksek kaliteli işlemci, 16GB RAM ve 1TB dahili depolama ile eşleştirilecek. Ayrıca, sızıntıda 512GB seçeneği de yer alıyor. Fotoğrafçılık için, arka tarafta 50 megapiksel ana kamera bulunuyor.

Diğer ince detaylar sızıntıda belirtilmemiş olsa da, DCS, iQOO Neo 9S Pro+'ın özel bir grafik yongasına sahip olacağını iddia etti. Bu, muhtemelen sorunsuz bir oyun deneyimi anlamına geliyor. Görünüşe göre, bu yeni cihaz, üst düzey özellikler ve özellikler sunmasına rağmen maliyet açısından uygun olacak. Yani, bütçe amiral gemisi/ amiral gemisi katili kategorisinde fiyatlandırılabilir.