Elon Musk, Twitter’ın eski yönetimini rezil etmeye devam ediyor

Twitter’ı satın aldıktan sonra yaptığı hemen her açıklamada popüler sosyal medya adresinin artık daha özgür bir yer olacağını savunan Elon Musk, sözünü tutmaya devam ediyor.

Elon Musk, Twitter’ın eski yönetimini rezil etmeye devam ediyor

Twitter, sosyal medya dünyasının belki en çok kullanıcıya sahip platformu olmayabilir. Ancak başta Amerikan seçimleri olmak üzere pek çok deneyim, bu platformun etkileme gücünün ne kadar yüksek olduğunu ortaya koydu. Belki de dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının arkasında yatan neden de bu olabilir.

Tabi Elon Musk’ın kendi açıklamalarına göre bu alımın arkasında yatan en önemli sebep, ünlü milyarderin Twitter’ı daha özgür bir yer haline getirmek.

Elon Musk, Twitter’ın eski yönetimini rezil etmeye devam ediyor

Satın alımın başarıyla sona ermesinden itibaren eski yönetime ilişkin pek çok açıklama yapan Elon Musk, sunduğu bilgi ve belgelerle Twitter’ın Elon Musk öncesi dönemde ne kadar baskıcı ve kısıtlayıcı bir anlayış içerisinde olduğunu da gözler önüne seriyor.

Ünlü milyarderin yaptığı son paylaşıma baktığımız zaman, eski yönetimin beğenmediği veya sakıncalı gördüğü paylaşımların etkileşimini nasıl kısıtladığını veya tamamen kapattığı anlaşılıyor. Üstelik tüm bu kısıtlamalar paylaşımı yapan kullanıcılardan gizli bir şekilde yapılıyor. İşte Elon Musk açıklamasa hiçbir zaman haberimizin olmayacağı bu durum artık tarihe karışacak. Çünkü Twitter’ın yeni sahibi, bundan sonra platforma gelecek bir özellik sayesinde kullanıcılar kısıtlı olup olmadıklarını, bu kısıtlamanın nedenin ne olduğunu ve bundan nasıl kurtulacaklarını bilebilecekler.