Mobil

EMUI 11 kullanan telefonlara HarmonyOS müjdesi!

Merakla beklenen HarmonyOS için önemli bir bilgi ortaya çıktı. Buna göre EMUI 11 olan telefonlar HarmonyOS işletim sistemine geçiş yapabilecek.

EMUI 11 kullanan telefonlara HarmonyOS müjdesi!

ABD Başkanı Donald Trump'ın ambargo kararını bir sene daha uzatması ile beraber alternatif yollar aramaya başlayan Huawei, öz kaynaklarını kullanarak ayakta kalmaya çalışıyor. Her ne kadar telefonlarını Android tabanlı olarak piyasaya sürse bile Google servislerinden yararlanamayan şirket, geliştirdiği Huawei Mobil Servisler sayesinde bu sorunu kısmen de olsa aşmışa benziyor. AppGallery ile beraber mağazasında bulunan seçenekleri de genişletmeye devam eden Çin merkezli akıllı telefon üreticisinin kendi işletim sistemi olan HarmonyOS için yaptığı çalışmalar da biliniyor.

EMUI 11 kullanan telefonlara HarmonyOS müjdesi! - Resim : 1

EMUI 11 kullanan telefonlara HarmonyOS müjdesi!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde HarmonyOS işletim sistemine sahip olan ilk telefonların 2021 yılında karşımıza çıkacağı belirtilmişti. Yeni gelen bilgilere göre ise EMUI 11 kullanan telefonlar seneye kullanıma sunulacak olan HarmonyOS işletim sistemine sahip olabilecekler. Yani bu telefonlar Android alt yapısından çıkıp Huawei'nin kendi işletim sistemine geçiş yapabilecek. Ancak bunun tamamen kullanıcı kararı olduğunun da altını çizmiş olalım. İstemeyen kişiler Android ile yoluna devam edebilecek.

HarmonyOS işletim sistemine geçiş yapmak isteyen kullanıcıların iyi düşünmesinde büyük fayda var. Zira tüketici eğer böyle bir karar verirse bunun geriye dönüşü olmayabilir. Eğer ifade edilenler gerçeğe dönüşürse sizlere önerimiz belirli bir süre bekledikten sonra kararınızı vermeniz yönünde olacak. Çünkü bu tarz büyük değişiklikler biraz sancılı olabiliyor ve bu da sizin canınızı biraz sıkabilir. Karar sizin.

Yorumlar
Serzenti
Piyasada dünyanın dört bir yanında milyar tane aktif olarak kullanılan huawei telefon var Ve huawei piyasadaki tüm telefonlarına bir şekilde hükmedebiliyor bu yüzden başarılı olmamak gibi bir şansı yok
Cevapla
bazıları
ilk bu kendi app ve işletim sistemini yapacak dediklerinde bazıları atlayıp zıpladı yapamaz fake atıyor diye yapabilir eski çin çakma olgusunu atamamış adamlar teknoloji üretiyor artık bunu yapabilecek kabiliyetleri var zaten sırf bu yüzden ambargo yedi sadece telefon değil 5g ve internet altyapısındada çoğu abd firmasını ezdi geçti apple ın keni işletim sistemi varsa huawei de yapabilir hata en başından yapıldı abd kaynaklı bir işletim sisteminin çoğu firma üzeinde tekel olması yanlış bugün huawei yarın farklı bir firma
Cevapla
Yakup
diğer çinli şirketlerde destek verirse bu iş olur xiaomi oppo vivo tcl gibi
Cevapla
Soner
Katılıyorum biraz sabretmek gerek
Cevapla
Jdjfkdj
Yani Burada şair ne demek istemiş sanki dünyada hergün yeni bir işletim sistemi çıkıyor adamlar dünya devi yapar kardeşim ne sıkıntısı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.