Mobil

iPhone 12 ekranı için üzen iddia!

iPhone 12 için ortaya atılan iddialar dur durak bilmiyor. Şimdiki söylenti ise iPhone 12 ailesindeki ekran yenileme oranı hakkında.

iPhone 12 ekranı için üzen iddia!

Tanıtım tarihi ile ilgili uzun zamandır çeşitli iddialar dönen iPhone 12 ailesinin görücüye çıkacağı tarih sonunda belli olmuştu. Apple'ın resmi internet sitesindeki etkinlikler bölümünde paylaşılan bilgiye göre tanıtım 15 Eylül 2020 günü Türkiye saatine göre 20.00'da başlayacak. Bu konu hakkında dönen tüm dedikodular şimdilik rafa kalkmış durumda ancak şimdi de bunlardan farklı olarak yeni bir iddia gündeme geldi. Söylentiler ve dedikodular iPhone 12 modelleri tanıtılana kadar sürecek gibi gözüküyor.

 iPhone 12 ekranı için üzen iddia!

Bilindiği üzere iPhone 12 modellerinin 120 Hz ekran yenileme oranına sahip olacağı düşünülüyordu. Ancak ortaya atılan yeni bir iddiaya göre cihazların bu özelliğe sahip olma şansı yok. Android tabanlı üreticilere göre çeşitli özellikleri kullanıcılarına sunarken daha cimri davranan Apple, bu konuda da geleneği sürdürecek gibi gözüküyor. Bazı kaynaklar tarafından ifade edilenlere göre şirket ekran yenileme oranını çok yüksek ihtimalle iPhone 12 ailesinde 120 Hz seviyesine çıkarmayacak.

iPhone 12 ekranı için üzen iddia! - Resim : 1

ABD merkezli akıllı telefon üreticisinin bu özelliği 2021 yılının Eylül ayına sakladığı ve gelecek iPhone modellerinde kullanmayı düşündüğü söyleniyor. Eğer iddialar gerçeğe dönerse bunun hiç de şaşırtıcı olmayacağını belirtmiş olalım zira bu Apple'ın zaten yıllardır uygulamış olduğu bir politika. Şirket taze gelen özellikleri sunma anlamında rakiplerine göre çok daha cimri davranıyor. Bakalım gerçekten de bu özellik yeni nesil iPhone modellerinde olmayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Smart🇹🇷
120 Hz yenileme hızında ekrana sahip telefonlarda video çekim ile ilgili sorunlar yaşandığı biliniyor. Bu konuda henüz tam bir donanım-yazılım optimizasyonu sağlanamadığı gündeme gelmişti. Bu site de dahil bir kaç teknoloji sitesinde haberleri aynı dönemde yayınlanmıştı. Bu konuyu çözüme kavuşturmadan üretime gitmek tüketiciye karşı olumsuz bir imaj doğuracağı belli. Apple bu konuda net bir çözüm bulunmadan 120 Hz teknolojisini kullanmıyor olabilir. Eleştirmeden önce bunu bir de böyle düşünmek lazım.
Cevapla
yakup
böyle devam etsin iphone müşteriyi memnun etme yerine firma müşteriyi üzüyor zaten fiyatlarınız çok pahalı yakında piyasadan silinir ve forsuda biter
Cevapla
NoNick
Türkiyede pahalı
Serhat
Aynen
Ebjs
Aynen geriye sadece ucuza verenler kalır.Hiç iphone kalitesi bilmiyorsun.X kullandım .S10 lite tayım simdi fiyatı uçmuş.S10 liteın S10+ ı geçmiş cünkü telefon baya iyi.Işte iphone pahalı olmasinin sebebi bu kaliteli
Berk
Piyasadan silinip forsu biter mi hahaha komik yorum olmuş gerçekten
Akif Bro
120 hz böyle giderse amiral gemilerinin olmazsa olmazı olacak (hatta oldu) ama iphone bunu göremiyor
Cevapla
Serhat
İphone önce batarya yapmayı öğrensin
💠Gakk@💠
Ayfon bu gidişle piyasadan silinecek
Cevapla
Anıl
Sune
Yasin
Bencede çok haklısın ama 90 Hz getirirler bence en azından
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.