Mobil

En iyi okuyucu uygulamaları burada!

Sizi daha iyi okuyucu yapacak mobil uygulamalar


Geçtiğimiz yıl içinde kaç tane kitap okudunuz. Genel olarak rakamlar yıldan yıla düşebiliyor. Hatta şuanki okuma durumlarına bakacak olursak, 1’den fazla bir rakam sunabiliyorsanız tebrik etmem gerekiyor.

Teknolojiye fazlaca bağlandığımız bu dönemlerde akıllı telefonların canlı dünyasından çıkıp kitaplara tutunmak biraz zorlaşıyor. Ancak teknolojiyi kitap okumak için kullanamayacağınızı kim söyledi ki..

1384093801_instapaper.jpg

Bu uygulamalar günlük okumalarınıza katkı sağlayacak. En kullanışlı okuyucu uygulamalarını sonraki sayfalarımızda inceleyin!

Instapaper

İnternette dolaşırken bir yazı gördünüz ve daha sonra okumak, saklamak istiyorsunuz. İşte tam size göre bir uygulama. İnternetten indirdiğiniz yazı formatındaki bilgileri sizlere çevrim dışı yoldan sunan bu kullanışlı uygulama aynı zamanda net yazı sunma ve okumayı kolaylaştırma gibi seçeneklere de sahip.

İndirmek için tıklayın

Syllable (Okuma hızlandırma)

Syllable uygulaması sizlere sıradan bir okuyucu sunmaz, aynı zamanda daha hızlı okuyabilmeniz sizi de geliştirir. Daha iyi bir okuyucu olabilmeniz için katkı sağlayan uygulamalardan biri.

1384093839_2.jpg

İndirmek için tıklayın.

Dictionary.com Dictionary & Thesaurus

1384093874_3.jpg

Kitaplarınızı yabancı dillerde okuyorsanız, işte size en çok ihtiyacınız olacak yardımcı: sözlük.

İndirmek için tıklayın.

Readmill

Sıkıcı okuyucu uygulamalarından sıkıldıysanız, işte size renkli bir tane. Aynı zamanda okuduklarınızı paylaşmanızı, kitabı analiz edebilmenizi, tartışmalara katılmanızı sağlayan online bir platform da sunuyor.

1384093941_4.jpg

İndirmek için tıklayın.

Goodreads

Kitaplar konusunda sizlere tavsiyeler çıkaran akıllı uygulamalara güvenmiyorsanız, arkadaşlarınızın tavsiyelerine güvenin. Arkadaşlarınız tarafından en çok ilgi gören kitapları okuyabilirsiniz. Kitaba başlamadan önce onların yorumlarını görün, böylece bir kitaba zaman kaybı olarak bakmaktan kurtulmuş olursunuz, bu da bana göre kitap okumanıza yardımcı olacak bir etken olacak.

1384093956_5.jpg

İndirmek için tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.