Mobil

Epic Games'in fotoğrafları 3D modellere dönüştüren RealityScan uygulaması sonunda çıktı!

Bu yılın başlarında Epic Games, kullanıcıların iPhone ve iPad kamerasını kullanarak nesneleri taramasına ve bunları yüksek kaliteli 3D modellere dönüştürmesine olanak tanıyan RealityScan adlı yeni bir uygulama tanıtmıştı. Aylarca süren testlerden sonra, RealityScan artık iOS'ta.

Epic Games'in fotoğrafları 3D modellere dönüştüren RealityScan uygulaması sonunda çıktı!

Gerçek hayattaki nesneleri taramanıza ve bunları video oyunları veya diğer projeler için 3D modellere dönüştürmenize olanak tanıyan Epic Games'in RealityScan uygulaması, Nisan ayındaki ilk sınırlı beta lansmanından sonra artık iOS'ta ücretsiz olarak indirilebiliyor. RealityScan, çevrenizdeki nesneleri sıfırdan kendi başınıza oluşturmak zorunda kalmadan yeniden oluşturmak için kullanışlı bir araç.

Uygulamada bir nesneyi "taramak" için, onun mümkün olduğu kadar çok açıdan bir sürü fotoğrafını çekilir. Oldukça basit bir kullanım mantığına sahip olan RealityScan, 3D modelini oluşturmak istediğiniz nesnenin farklı açılardan en az 20 tane fotoğrafını çekmenizi istiyor. Nesnenin etrafında dolaşırken ve fotoğrafını çekerken RealityScan, artırılmış gerçeklikte çektiğiniz her bir resmin yanı sıra nesnenin daha fazla kapsamaya ihtiyaç duyduğu yerlerin bir ısı haritasını da gösteriyor. Ayrıca, 3D modelleri paylaşmak için bir platform olan Sketchfab'e aktarmadan önce nasıl göründüğünü görmek için doğrudan uygulamadan tarama önizlenebilir. RealityScan şu anda yalnızca iPhone'lar ve iPad'ler için kullanılabilir, ancak Epic, 2023 için bir Android sürümünün çalıştığını söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.