Mobil

Esnek ekranlı iPhone mu geliyor?

Apple, hem geniş hem de esnek ekranlı iPhone modeli üzerinde mi çalışıyor?


Şimdiye kadar Apple’ın gelecek yıl iPhone modeli hakkında birçok söylenti duymuştuk. Bu söylentilerden biri de yeni nesil iPhone’un büyük ekranla gelecek olmasıydı. Şimdi gelen bir iddia ise oldukça ilginç. İddiaya göre Apple, 2014 yılının üçüncü çeyreğinde düzenleyeceği etkinlikte kavisli ekrana sahip bir iPhone modeli tanıtacak.

Bloomberg’in yayınladığı rapora göre Apple, 214 yılında düzenleyeceği lansmanda tanıtacağı, büyük ekranın yanısıra kavisli ekrana sahip bir iPhone modeli test ediyor. Her iki telefonunda iPhone 5S’e göre büyük olacağı iddia ediliyor. Cihazın Note 3 ve diğer mevcut büyük ekranlı Android cihazlara rakip olarak 4.7 inç ve 5.5 inç ekran ile gelmesi bekleniyor.

1384094235_iphone6curvedscreenconcept.jpg

Ayrıca diğer bir iddiaya göre, Cupertinolu teknoloji devi, 2014 yılında piyasaya çıkaracağı modellerinde entegre edilmiş basınç sensörleri üzerinde çalışıyor. Raporda ayrıca Apple’ın iPhone 5C modeline talebin az olması nedeniyle iPhone 5S modeline yoğunlaştığı belirtilmiş.

Apple’ın daha geniş ekranlı bir iPhone modeli üzerinde çalıştığı doğru olabilir ancak kavisli ekrana sahip iPhone modeli haberi pek inandırıcı gelmiyor. Siz ne dersiniz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.