Mobil

Facebook Lite karanlık mod desteğine kavuştu!

Facebook kullanıcılarına veri tasarrufu sağlamak amacı ile geliştirilen, Facebbok'un yan uygulaması Facebook Lite, karanlık mod desteğine kavuştu.

Facebook Lite karanlık mod desteğine kavuştu!

Birçok cep telefonu uygulaması karanlık moda geçiş yapmaya başladığını görüyoruz. Şimdi de Facebbok'un yan uygulaması Facebook Lite, karanlık mod desteğine kavuştu. Ancak Karanlık mod, şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı için kullanılabilir durumda.

Facebook Lite karanlık mod desteğine kavuştu!

Geçtiğimiz ay Facebook, Android yazılımlar için dark mode test ettiğini duyurmuştu. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında ise Facebook masaüstü versiyonu için test çalışması gerçekleştirilmişti. Facebook hâlâ karanlık mod uygulamasına geçiş yapmış değil, ancak Facebbok'un yan uygulaması Facebook Lite, karanlık mod desteğine kavuştu. Birçok Facebook Lite kullanıcısı, uygulamalarında karanlık modunun bulunduğunu görünce oldukça sevindi ve sevinçlerini diğer kullanıcılarla sosyal platformlarda paylaştı. Ancak Facebook Lite uygulaması için sunulan karanlık mod, şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı için kullanılabilir durumda.

Facebook Lite uygulamasında karanlık mod seçeneğini aktif hale getirebilmek için ise ayarlar menüsünün hemen altında bulunan bir seçeneğin mevcut olduğunu görebilirsiniz.

Facebook Lite karanlık mod desteğine kavuştu! - Resim : 1

Bilmeyenler için belirtelim, Facebook Lite, Facebook uygulamasının küçültülmüş bir versiyonu, daha açıklayıcı olmak gerekir ise, Facebook Lite uygulamasının düşük veri kullanımı için ayrı geliştirilen bir ugulama. Doğal olarak daha çok sınırlı veri erişimine sahip kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Zira uygulamaların boyutlarına baktığımız zaman bile bunu görebiliyoruz. Facebook Lite, cep telefonunuzda 9MB’lık bir alan kaplarken, Facebook uygulaması 400MB gibi bir alan kaplıyor.

Bu arada Facebook ana uygulamasınınsa ne zaman karanlık moda kavuşacağı hâlâ bir resmiyet kazanmış değil ancak yakın zamanda bütün Facebook uygulamaları için karanlık mod uygulamasının aktif hale gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Ffffffff
Fgdggfgdfffff
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.