Mobil

Facebook Messenger iPhone ve Android' de

Facebook uygulamasından bağımsız olarak çalışan, Facebook Messenger ile heran arkadaşlarınızla sohbet etme imkanı.


Facebook mesajlaşma olayını bir adım daha öteye taşıyarak, Mobil Facebook uygulamasından bağımsız olarak çalışan yeni bir mesajlaşma uygulamasını duyurudu.

Dün itibariyle Android Market' te yerini alan Facebook Messenger, yakında zaman da iPhone için AppStore' daki yerinide alacak.

1312966633_facebookmessengerdetay.jpg

Uygulama normal Facebook uygulamasındaki chat bölümünden daha kapsamlı. Hatta en büyük farkı telefonunuzun kişi listesindeki arkadaşlarınıza Facebook' ta arkadaş olmasanızda direk mesaj gönderebileceksiniz. Yani WhatsApp gibi düşünün. Hatta WhatsApp gibi diyelim biz ona.

1312966703_facebookmessengerdetay2.jpg

Facebook Messenger' a baktığımızda; öncelikle stabil çalışıyor ve uygulama kapalı olsada yeni bir mesaj geldiğinde sizi uyarıyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi telefon rehberinizdeki kişilere de mesaj gönderebiliyorsunuz. Bunun dışında grup olarak mesajlaşma ve mesajlaştığınız kişi haritada görünmeyi kabul ediyorsa mesajlaşırken fotoğrafta gönderme özelliğide aktif ediliyor.

Facebook bu hamle ile aslında WhatsApp gibi yazılımlara rakip olma yoluna giriyor. Milyonlarca kullanıcısının olduğunu düşündüğümüzde çok ta mantıklı geliyor.

Uygulamanın Android versiyonunu indirmek için tıklayın.

iPhone uygulaması için biraz daha beklemeniz gerekecek. Ama detaylı bir bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.