Mobil

Facebook telefon yeniden ortaya çıktı

Daha önce Facebook tarafından yalanlanan Facebook telefon yeniden gündeme geldi.

Facebook telefon yeniden ortaya çıktı

Tech Crunch’ın haberine göre çok yakında bir Facebook marka telefon görebiliriz. Facebook bildiğiniz gibi bir çok insan tarafından vazgeçilmeyecek sosyal ağ haline gelmiş durumda. Facebook telefondan beklenen tam anlamıyla Facebook bağımlılarına yönelik bir telefon olacağı yönünde.

Facebook’un aslında çok kullanılan bir sosyal medya sitesi olarak telefon çıkarması için haklı sebepleri olabilir. Firmalar artık sadece kendi kulvarlarında savaşmıyor. Birbirine rakip olan büyük teknoloji firmaları farklı dallarda da çeşitli girişimlerle başarıyı yakalayabiliyor. Şimdilik bu katı kuralını bozmayan sadece Apple gibi görünüyor. Örneğin Apple’ın bir sosyal ağ açtığını düşünemiyoruz..

1358110979_facebook-rumored-to-show-off-new-phone-or-mobile-os-on-tuesday.jpgFacebook telefon söylentileri 2010 yılından bu yana ara ara gündeme geliyor. Geçtiğimiz yaz aylarında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından haberler yalanlanmıştı. Aslında inkarlar da son zamanlarda iş dünyasındaki oyunların bir parçası haline gelmiş durumda. Bu söylentilerin tekrar tekrar ortaya çıkması da ateş olmayan yerden duman çıkmayacağı sözünü akıllara getiriyor.

Gelen haberler doğrultusunda Salı gününden itibaren Facebook telefon ya da mobil işletim sistemi hakkında bilgilerin netleşeceği belirtiliyor. Ayrıca 2013 yılının ortalarında çıkması beklenen HTC Opera UL'nin de Facebook işletim sistemiyle geleceği söylentiler arasında bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.