Mobil

Firefox OS, yakında Android uygulamalarını da destekleyecek!

Mozilla CEO'su Chris Beard, Firefox OS hakkındaki gelecek planlarının neler olduğunu açıkladı.

Firefox OS, yakında Android uygulamalarını da destekleyecek!

Firefox OS ile yavaştan küresel mobil pazarına giriş yapmaya başlayan Mozilla "Ignite" adında yeni bir girişim ile Firefox OS'ta vites yükseltmeye başlıyor. Mozilla CEO'su Chris Beard'ın şirketin Firefox OS hakkında gelecek planlarının neler olacağını açıkladığı iddia edildi.

CNET tarafından elde edilen bir e-postada Mozilla CEO'su Chris Beard'in düşük maliyetli telefonlar üretmenin yanında FireFox OS'ta yapılacak değişikliklerle mobil kullanıcıları bu platformu kullanmaları için teşvik çalışmalarını başlattığı bildirildi.

1432405448_img20150523212112.jpg

"lgnite" projesi ile şirket Firefox OS'u Android uygulamaları ile uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor. Bu uyumluluk ile Firefox OS, Android uygulamalarının yanısıra geleneksel web tabanlı uygulamaları da çalıştırma yeteneğine sahip olacak. Mozilla ekibinin bu projesi hiç şüphesiz gelecek yıllarda global pazarda büyük bir rekabeti de beraberinde getirecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.