Mobil

Fiziksel sim kart devri resmen sona eriyor

Apple, en son iPhone'larına, Dinamik Ada adını verdiği iPhone 14 Pro'da şık bir ekran kesimi de dahil olmak üzere birçok yeni özellik ekledi.

Fiziksel sim kart devri resmen sona eriyor

Ancak şirkette sık sık olduğu gibi, Apple hem verir ve hem de alır: bu sefer kaldırdığı özellik fiziksel SIM yuvası oldu. ABD modellerinde, şirket tamamen eSIM teknolojisine giriyor.

Uygulamada, yükseltmeye karar verirseniz bu, iPhone 14'ü nasıl kullandığınız üzerinde birkaç etkisi olacak bir karar. Birincisi, SIM'i mevcut telefonunuzdan yeni cihazınıza kolayca aktaramazsınız.

Fiziksel sim kart devri resmen sona eriyor

Bunun yerine, operatörünüzü aramanız veya çevrimiçi olarak bir kayıt işlemini tamamlamanız gerekir. Birçok kişi, seyahat ederken veri dolaşım maliyetlerinden tasarruf etmenin bir yolu olarak yerel SIM'leri satın alma eğilimindedir. ABD'de bir iPhone 14 satın alırsanız, bu bir seçenek ortadan kalkacak. Neyse ki, Airalo gibi birçok eSIM seçeneği var.

Apple, 2018'de iPhone XS, XS Max ve XR'yi tanıttığından beri eSIM'i destekledi ve bu teknolojiyi en son Apple Watch ve iPad cihazlarının çoğuna dahil etti. Geçen yılki iPhone 13'ten başlayarak şirket, kullanıcıların aynı cihazda aynı anda birden fazla eSIM kullanmasına bile izin vermeye başladı. İyi haber şu ki, ABD taşıyıcılarının çoğu teknolojiyi destekliyor. T-Mobile, iPhone kullanıcılarının ağını denemesine izin vermek için yakın zamanda eSIM'i kullanmaya bile başladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.