Mobil

Fortnite iOS sürümü çıktı!

Epic Games’in popüler çevrimiçi PvP hayatta kalma oyunu Fortnite Battle Royale, bugün itibariyle tüm iOS kullanıcılarının erişimine açıldı

Fortnite iOS'a geldi

Epic Games’in hayatta kalma oyunu Fortnite Battle Royale, bugün itibariyle iOS platformu için çıkışını gerçekleştirdi. 12 Mart tarihinde sadece davetli kullanıcıların erişimine açılan oyunu artık iOS cihazlara sahip olan herkes oynayabilecek. İçerik bakımından aynı haritalara, aynı oynanış mekaniklerine sahip olan Fortnite, böylelikle oyuncuların oyuna çabucak alışmasınada öncülük etmiş oluyor. Bu da oyunu herhangi bir platformda oynayan oyuncuların mobil sürüme çok kısa sürede alışmasına imkân tanıyor.

Fortnite iOS sürümü çıktı! - Resim : 1

Fortnite’ın tüm sürümlerinin aynı güncellemeleri alacağını belirten Epic Games, oyunun Android cihazlara da yakın zamanda geleceğini açıkladı. Mobil cihazlar için Bluetooth kontrolcü desteği eklenmesi de şirketin planları arasında. Bir diğer en önemli unsur ise oyunun Cross Play ve Cross Progression özelliklerine sahip olması. Cross Play sayesinde oyuncular Fortnite’ı farklı platformlardaki arkadaşlarıyla bir arada oynayabilecekler.

iOS ve Android ayrımı olmaksızın arkadaşlarınız ile ittifak kurabilecek ve birinci olma yolunda omuz omuza savaşlar verebileceksiniz. Cross Progression özelliği ise oyuncuların bir platformda kaydettikleri ilerlemenin ve satın aldıkları içeriklerin sözü edilen platformlar arasında eşleştirilmesini sağlıyor. Böylelikle ilerlemeleriniz hiç bir şekilde silinmeyecek.

Fortnite iOS sürümü çıktı! - Resim : 2

Fortnite Battle Royale’in iOS sürümü buradan ilgili adrese giderek indirilebilirsiniz. Fortnite Battle Royale’i oynamak için iOS 11 işletim sistemli iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 veya daha yeni bir cihaz gerekmektedir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.