Mobil

Galaxy 5 Bebek Telsizi Olarak Nasıl Kullanılır?

Samsung'un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S5 farklı özellikleri ile öne çıkıyor!

Galaxy 5 Bebek Telsizi Olarak Nasıl Kullanılır?

Bebek telsizi birçok aile için vazgeçilmez bir ürün olmuştur. Çocuklarımız uyurken onları duyamama korkusunu üstümüzden atmamıza sebep olan bebek telsizleri ve monitörü Galaxy S5 ile cep telefonlarımıza da girdi.

Bu özelliğin asıl kullanım şekli Galaxy S5 ve Galaxy Gear akıllı saatleri ile eşlenmesi ile ilgili fakat bu program ile başka bir numara ya aranıyor yada mesaj gönderilebiliyor. Bu işlemi yapmak için telefonunuzun ayarlar kısmına giriyorsunuz. Daha sonra Erişilebilirlik alt menüsüne tıklıyoruz. Bebek Ağlama Dedektörüne tıkladıktan sonra açılan menüde büyük bir Play işareti göreceksiniz. Bu işarete tıkladığınızda telefonunuz bebeğinizin sesini dinlemeye başlayacaktır. Gelen aramaları Galaxy Gear ile yapabilir ve tam o sırada bebeğinizin ağlamaması için dua edebilirsiniz!

1401113433_galaxys5babycryingdetector-1024x890.jpeg

Pek etkin olmayan bu özelliği kullanacak aile sayısının bir elin parmaklarını geçmeyeceğini düşünmüyorum. Sürekli radyasyon yayan 2500 TL'lik bir cep telefonunu 80 TL ye satılan bebek telsizleri yerine kullanma fikri FİKİR olarak güzel olsada günlük kullanımda asla tercih edilmeyecek bir özellik olarak öne çıkmakta. Samsung bunun yerine kamera ile bebeğimizi kontrol edebilmeye olanak sağlayabilseydi işte bu gereçkten önemli bir özellik olabilirdi ama Bebek Telsizi  pek sadece olmuş olması için konmuş bir özellik olarak görünüyor. Bu konuda sizin fikriniz nedir?

1401107618_ucuklatan.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.