Galaxy A34 5G’de kullanılacak olan yonga seti akıllı telefon meraklılarını şaşırttı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen ve yakın zamanda satışa sunulması beklenen Galaxy A34 5G’nin en çok merak edilen özelliği de ortaya çıkmış oldu.

Galaxy A34 5G’de kullanılacak olan yonga seti akıllı telefon meraklılarını şaşırttı

Samsung’un son zamanlardaki en önemli gündem maddesi tabi ki 1 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan Galaxy S23 serisi. Güney Koreli teknoloji devi her ne kadar bu etkinliğe çok büyük bir önem veriyor olsa da şirketin yalnızca bu telefon serisi üzerinde çalışmadığını da belirtelim. Hatta bu etkinlikten neredeyse 15 gün önce yani 18 Ocak 2023 tarihinde Galaxy A34 5G modelinin tanıtılacağını da hatırlatalım.

Bugüne kadar gelen sızıntılarda, Samsung’un bu yeni modelinde kendi işlemcisi olan Exynos 1280’i kullanacağı iddia ediliyordu. Ancak dün akşam saatlerinde sızdırılan son Geekbench testlerinden, Samsung Galaxy A34 5G modelinin karşımıza MediaTek Dimensity 1080 yonga setiyle geleceğini gösterdi.

Galaxy A34 5G’de kullanılacak olan yonga seti akıllı telefon meraklılarını şaşırttı

Geekbench test sonuçlarına baktığımız zamansa, yeni akıllı telefonun tek çekirdek testinden 786 puan, çoklu çekirdek testinden ise 2294 puan aldığını görüyoruz. Bugüne kadar sızdırılan diğer özelliklere baktığımız zamansa, Galaxy A34 5G’nin işlemci kümesini 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanıyla destekleyeceğini söyleyebiliriz.

6,6 inçlik Full HD AMOLED ekranla karşımıza çıkması beklenen telefonun arka yüzeyinde 50MP + 8MP + 5MP’den oluşan üçlü kamera kurulumu bulunacakken, ön yüzeyde ise 13MP’lik tek bir lens bulunacak.