Galaxy A54 5G bu kez de Bluetooth SIG sertifikasıyla ortaya çıktı

Samsung’un merakla beklenen orta segment akıllı telefon modeli Galaxy A54 5G bu kez de Bluetooth SIG sertifika süreciyle ortaya çıktı.

Galaxy A54 5G bu kez de Bluetooth SIG sertifikasıyla ortaya çıktı

Akıllı telefon dünyasının en üretken isimlerinden biri olan Samsung, yeni cihazları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi tarafından geliştirilen orta segment modellerden biri olan Galaxy A54 5G modeli bugüne kadar birçok defa sızıntılar yoluyla adından bahsettirmişti. Ancak Bluetooth SIG sertifika sürecinde karşımıza çıkan bu cihaz, neredeyse tüm özelliklerini ifşa etmiş oldu.

Öncelikle yeni akıllı telefonun karşımıza 6,4 inç büyüklüğünde 120Hz yenileme hızında AMOLED ekranla geleceğini söyleyelim. Gücünü Samsung’un kendi yonga seti olan Exynos 1380’den alacak olan telefon aynı zamanda 6B RAM + 128GB dahili depolama alanı donanımlarına sahip.

Galaxy A54 5G bu kez de Bluetooth SIG sertifikasıyla ortaya çıktı

Arka yüzeyinde 50MP + 12MP + 5MP + 5MP’den oluşan dörtlü bir kamera kurulumu bulunan telefon, ön yüzeyinde ise 32MP’lik selfie kamerasına sahip. Elektriksel gücünü 5100mAh’lık bataryasından alması beklenen telefonun aynı zamanda hızlı şarj desteği de sunacağı belirtilirken, bu teknik özelliğe ilişkin şimdilik herhangi bir bilginin bulunmadığını da belirtelim.

Özellikleriyle akıllı telefon kullanıcılarını heyecanlandırmayı başaran telefonun çıkış tarihi konusunda şimdilik net bir tarih bulunmasa da Güney Koreli teknoloji devine yakın kaynaklar Galaxy A54 5G’nin 2023 yılının ilk ayı içerisinde tanıtılarak piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Tabi bu iddiaların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek.