Galaxy A54’ün çıkış tarihi belli oldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzunca bir süredir sızıntılara konu olan yeni akıllı telefon modeli Galaxy A54’ün çıkış tarihini resmen açıkladı.

Galaxy A54’ün çıkış tarihi belli oldu

Samsung, her ne kadar şu sıralar önceliğini 1 Şubat’ta tanıtımı yapılacak olan Galaxy S23 serisine verse de bu durum Güney Koreli teknoloji devinin diğer modellerini unuttuğu manasına gelmiyor. Nitekim bir taraftan giriş seviyesi cihazı olan Galaxy A23 5G üzerindeki çalışmalarını sürdüren Samsung, diğer taraftan ise Galaxy A54 5G modelini geliştirmeye devam ediyor.

Samsung tarafından geçtiğimiz saatlerde yapılan resmi açıklamaya göre, Galaxy A54 5G modeli 18 Ocak’ta resmen tanıtılacak. Tabi cihazın kesinleşmiş özelliklerini de ancak o zaman öğrenebileceğimiz. Bununla birlikte yine de bugüne kadar gelen sızıntılardan, telefonun özelliklerinin aşağı yukarı nasıl olacağını biliyoruz.

Galaxy A54’ün çıkış tarihi belli oldu

Eğer iddialar doğruysa, Galaxy A54 5G modeli karşımıza 6,5 inç büyüklüğünde bir ekranla çıkacak. Gücünü Exynos 1380 yonga setinden alması beklenen telefonun Snapdragon 7 serisinden güç almış farklı bir versiyonunun daha bulunabileceğini de belirtelim. Bu işlemci kümesini 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle desteklemesi beklenen telefonun arka yüzeyinde ise 3’lü bir kamera kurulumu bulunacak.

Kimi kaynaklara göre bu 3’lü kamera kurulumunun merkezinde 48MP’lik bir lens bulunacakken, kimi kaynaklar ise ana kameranın 50MP olacağını söylüyor. Tabi daha önce de belirttiğimiz gibi tüm bu özellikler ancak 18 Ocak’ta gerçekleşecek olan tanıtımın ardından netleşecek ve bizler de kimin haklı olduğunu o zaman öğreneceğiz.