Mobil

LG’nin şehir efsanesi sanılan yuvarlanabilir akıllı telefonu gerçekmiş!

Bir zamanların en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan ancak yakın zamanda bu piyasadan çekilerek emekliye ayrılan LG, gerçekten yuvarlanabilir ekran üzerinde çalışıyormuş.

LG’nin şehir efsanesi sanılan yuvarlanabilir akıllı telefonu gerçekmiş!

Teknoloji dünyasının en önemli markalarından biri olan LG, geçtiğimiz birkaç yıla kadar akıllı telefon pazarında da bu unvanın sahiplerinden biriydi. Bununla birlikte özellikle 2020 yılından itibaren işlerin iyiye gitmemesi, LG’nin bu pazarda daha fazla tutunamamasına neden oldu ve kaçınılmaz son gerçekleşerek LG akıllı telefon sektöründen tamamen ayrıldığını duyurdu.

Bununla birlikte işin ilginç tarafı, LG akıllı telefon pazarına tamamen veda ettiğini ilan etmeden yalnızca 3 ay evvel yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve bu telefonun katlanabilir olmaktan çok yuvarlanabilir bir cihaz olduğunu ifade etmişti. Tabi bu söylemini destekleyecek görselleri ileride paylaşacağını açıklayan Güney Koreli şirket, akıllı telefon pazarından tamamen çıkınca yuvarlanabilir telefon da efsaneleşmiş oldu.

LG’nin şehir efsanesi sanılan yuvarlanabilir akıllı telefonu gerçekmiş!

İşte bugün ortaya çıkan bir video, LG Rollable isimli telefonun gerçekten var olduğunu gözler önüne seriyor. LG çalışanı olduğu düşünülen videodaki kişinin bir tuşa basmasıyla birlikte telefonun ekranı bir anda sağ tarafa doğru adeta rulo şeklinde açılmaya başlıyor. Tabi bu özellik de Güney Koreli teknoloji şirketinin piyasaya hiç sürülemeyecek akıllı telefonunun neden bu ismi aldığını çok daha iyi bir şekilde gözler önüne seriyor.

Ne diyelim, belki bu teknoloji başka firmalar için esin kaynağı olur da, bizler de LG’de göremediğimiz yuvarlanabilir ekran teknolojisini başka markalarda deneyimleyebiliriz.

LG
Yorumlar
Zübeyir
Yanda güç tuşu hiç iyi deyil lg en sevdiğim şey
Cevapla
Zübeyir
Yapılsa çok iyi olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.