Mobil

Galaxy Nexus yasağında son gelişme!

Samsung'un itirazı sonucunda mahkeme bakın ne karar verdi?


Samsung'un mahkeme kararı için temyize gitmişti ve yaptığı itiraz kabul edildi. Mahkeme kesin karar verilene kadar Galaxy Nexus'un satış yasağını kaldırdı.

Son günlerde Samsung, Google ve Apple arasındaki patent savaşlarının ardı arkası kesilmiyor. Sizlere son zamanlarda bu konularla ve ABD'de ki Galaxy Nexus satışlarındaki yasağın hakkında hbaerlerimizi sunmuştuk. Google, bu satış yasağını Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi ile kaldırmayı planlıyordu, ancak buna gerek kalmadan sorun çözülebilir.

1341665999_galaxynexus1330055313.jpg

Geçtiğimiz günlerde yasağa itiraz eden Samsung, istediği sonucu aldı ve mahkeme bu itirazı haklı buldu. Mahkeme ayrıca kesin karar verilene kadar Galaxy Nexus'un satış yasağını kaldırdı. Samsung'un aynı itirazı Galaxy Tab 10.1 içinde yaptı ancak itirazı kabul edilmedi. Galaxy Tab 10.1 satış yasağı devam ediyor.

Google zaten daha önce Galaxy Nexus'un Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini önümüzdeki hafta alacağını açıkladı. Aynı zamanda Google Play'de satışa sunacağını da duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.