Mobil

Galaxy Note 10 Plus 5G en iyi kameralı telefon oldu

Telefon kameralarını test eden DxOMark platformuna göre en iyi kameralı telefon Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G oldu.

Galaxy Note 10 Plus 5G en iyi kameralı telefon oldu

Telefon kameralarının testleri ile bilinen DxOMark, bu testlerden alınan sonuçlardan bir liste oluşturuyor. Zaman zaman yeni telefonların da girdiği bu sıralamada liderlik koltuğu değişti. Yakın zamana kadar 112 puan ile en iyi ana kameralı cep telefonu olan Huawei P30 Pro, koltuğunu Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G'ye bıraktı.

Galaxy Note 10 Plus 5G en iyi kameralı telefon oldu

Platformda en iyi ana kameralı telefonlar listesinin yeni lideri olan Galaxy Note 10 Plus 5G, isminden anlaşılacağı gibi Note 10 Plus ailesinin şimdilik sadece Güney Kore'de satılan 5G destekli modeli.

Kamera anlamında normal sürümden farkı olmayan Note 10 Plus 5G, arka yüzde 12 + 16 (geniş açı), 12 MP telefoto ve ToF kamerasından oluşan dörtlü bir modüle sahip. Video modunda 4K 60 fps'ye kadar kayıt yapabilen bu kamera, birçok gelişmiş özellik sunuyor.

DxOMark ana kamera testinden videoda 101, fotoğrafta ise 118 puan alan bu kamera ortalamada 113 puan ile platformun yeni lideri oluyor. Aldığı puanlara göre özellikle fotoğraf tarafında iddialı olan Galaxy note 10 Plus 5G'nin video testinde aldığı düşük puan sebebi ile ortalamada 113'te kaldığı görülüyor.

Yorumlar
qwq
neden 5g modeli diger modellerde ayni kamera doninimlari var nerde oyun yapiyorsunuz
Cevapla
Mehmet
Arkadaşlar bu bilinen bir gerçek artık ki, Android telefonlar çok daha ileri bir model ve teknolojiye sahip. 2007 den bu yana bir iPhone kullanıcısı olarak ben bile mate 20 pro ya geçtim düşünün artık. İkinci telefon olarak da yine iPhone kullanıyorum ama açıkçası mate 20 pro bana daha iyi geliyor. Konumuza gelecek olursak; hangi marka şu 5g li modelini piyasaya sürerse sürsün, Dünya paralar verip de almanızı önermiyorum. Daha 5g altyapısı kurulup aktif olarak kullanılmıyor ve kullanacağımız internetin de limiti belli. 5G yalnızca nesnelerin interneti ve genelde de tıp gibi sektörlerde kullanım için tasarlandı. Bu hizmeti bireysel olarak ağız tadıyla kullanabilmek için sınırsız ve limitsiz internetinizin olması lazım. Yani şu zamanda oldukça boş olarak görüyorum. Anca bir 5 yıl sonra..
Cevapla
Ümit
normal yani çünkü samsung eşittir teknoloji.....
Cevapla
Öykü su
Süper diyecek söz bulamıyorum iPhone dan daha güzel
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.