Galaxy Note 10 Plus 5G en iyi kameralı telefon oldu

Telefon kameralarını test eden DxOMark platformuna göre en iyi kameralı telefon Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G oldu.

Galaxy Note 10 Plus 5G en iyi kameralı telefon oldu

Telefon kameralarının testleri ile bilinen DxOMark, bu testlerden alınan sonuçlardan bir liste oluşturuyor. Zaman zaman yeni telefonların da girdiği bu sıralamada liderlik koltuğu değişti. Yakın zamana kadar 112 puan ile en iyi ana kameralı cep telefonu olan Huawei P30 Pro, koltuğunu Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G'ye bıraktı.

Galaxy Note 10 Plus 5G en iyi kameralı telefon oldu

Platformda en iyi ana kameralı telefonlar listesinin yeni lideri olan Galaxy Note 10 Plus 5G, isminden anlaşılacağı gibi Note 10 Plus ailesinin şimdilik sadece Güney Kore'de satılan 5G destekli modeli.

Galaxy Note 10 Plus 5G en iyi kameralı telefon oldu - Resim : 1

Kamera anlamında normal sürümden farkı olmayan Note 10 Plus 5G, arka yüzde 12 + 16 (geniş açı), 12 MP telefoto ve ToF kamerasından oluşan dörtlü bir modüle sahip. Video modunda 4K 60 fps'ye kadar kayıt yapabilen bu kamera, birçok gelişmiş özellik sunuyor.

DxOMark ana kamera testinden videoda 101, fotoğrafta ise 118 puan alan bu kamera ortalamada 113 puan ile platformun yeni lideri oluyor. Aldığı puanlara göre özellikle fotoğraf tarafında iddialı olan Galaxy note 10 Plus 5G'nin video testinde aldığı düşük puan sebebi ile ortalamada 113'te kaldığı görülüyor.