Mobil

Galaxy Note 21 için kötü haber!

Samsung'un Note serisi ailesinin yeni üyesi Galaxy Note 21 için kötü haber geldi. Samsung merakla beklenen telefonunu erteleyebilir. Peki, neden?


Güney Koreli Samsung, Galaxy Note serisi ile kendine has bir segment oluşturmuştu. S-Pen desteği ile özellikle iş alanında başarıdan başarıya imza atan Note serisi, bu yıl yeni modeli ile karşımıza çok geç çıkacak gibi görünüyor. Peki, Galaxy Note 21 neden ertelenecek?

Koronavirüs pandemisi ile birlikte üretimin aksaması ile dünyada yonga seti krizi patlak vermişti. Şu an PlayStation 5, Xbox Series, ekran kartı ve diğer ürünlerin stoklarının sınırlı olmasının nedeni de yonga setinde yaşanan kriz. Samsung'un da bu süreçte krizden etkileneceği ve Note 21 ailesini erteleyeceği söyleniyor.

Samsung bildiğiniz gibi Exynos imzalı yongalarını kendisi üretiyor. Ancak Amerika'daki yonga seti üretim tesisinde yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı üretime ara verilmişti. Krizin üzerine yaşanan bu gelişme Güney Koreli teknoloji devini olumsuz etkileyecek gibi görünüyor.

Samsung'un Galaxy S21 Ultra ile S-Pen desteğini getirmesi de bundan kaynaklanıyor olabilir. S21 ailesine odaklanacak olan firma muhtemelen Note serisini 2021'in ikinci yarısında anca tanıtabilecek.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Samsung Mobile eş CEO’su Koh Dong-jin; "Yarı iletken çiplerin arz ve talebi konusunda ciddi bir dengesizlik var." ifadesini kullandı. Eş CEO'nun bu açıklaması ile Note 21 ailesinin erteleneceği ihtimali de daha da güçlenmiş oldu.

Dünya genelinde yaşanan bu yarı iletken krizinin ne zaman biteceği henüz bilinmiyor. Bakalım Samsung bir çözüm yolu bulup karşımıza yeni tepe modelleri ile çıkabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.