Mobil

Galaxy Note 5'in S-Pen kalemi telefonu bozabilir

Samsung Galaxy Note 5'in S-Pen kalemini sakın ters takmayın.

Galaxy Note 5'in S-Pen kalemi telefonu bozabilir

Samsung Galaxy Note 5’ten önceki Note modelleri, S-Pen kalemini yuvaya yanlış takmanızı önleyecek şekilde tasarlanmıştı. Ancak Galaxy Note 5 ile şirket kullanıcıların kalemi kolay çıkartabileceği bir yöntem oluşturdu. Ve bu yeni teknoloji ile Samsung, diğer Note modellerinde olan kalemin ters girişini engelleyen güvenlik mekanizmasını devre dışı bıraktı.

1440479911_apresize.jpg

Galaxy Note 5 için büyük sorun, kullanıcıların S-Pen kalemi yanlışlıkla ter olarak yuvaya sokacak olmasıdır. Eğer kalem ters takılırsa telefona kalıcı zarar verebilir. Çünkü S-Pen oraya sıkışıp takılı kalabilir veya yay salınım teknolojisini bozarak tekrar kullanılamaz hale getirebilir ve S-Pen algılama özelliği çalışmayabilir.

Eğer Galaxy Note 5 sahibi olursanız S-Pen kalemi doğru taktığınızdan her zaman emin olmanız gerekiyor ve siz dikkat etseniz bile ödünç verdiğiniz kişiler veya çocuklar ters bir şekilde takabilir.

Aşağıda Android Police sitesinin S-Pen kalemi ters takarsanız ne olacağını gösterdiği videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.