Mobil

Galaxy Note 9 ışık sızıntısı sorunu

Samsung'un kısa bir süre önce tanıttığı Galaxy Note 9 cep telefonunun ekranında ışık sızıntısı olduğu ortaya çıktı.


Note serisinin en yeni üyesi olan Samsung Galaxy Note 9, kısa bir süre önce dünya ile aynı anda Türkiye'de de tanıtıldı. Eylül ayında Türkiye pazarında da satışa sunulacak olan Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili bazı sorunlar da ortaya çıkmaya başladı.

Galaxy Note 9 ışık sızıntısı sorunu

Yurtdışında satışa sunulan telefonla ilgili olarak bazı kullanıcılar telefonun ekranının yan tarafında bir ışık sızıntısı olduğunu rapor etti. Ekranın metal çerçeve ile birleştiği noktada meydana gelen sorun için 'dikkat dağıtıcı' olduğu da iddia edildi. Öte yandan bu sorunun kavisli ekranın oluşturduğu bir yanılsama olduğunu iddia edenler de var. Benzer sorun Galaxy Note 8 ve Galaxy S9 kullanıcıları tarafından da rapor edilmişti.

Android Central isimli yurtdışı merkezli bir teknoloji sitesinin forumundaki yorumlarda ortaya çıkan soruna göre Samsung konuyla ilgili araştırma başlatmış durumda. Araştırma sonucunda ne çıkacağı bilinmiyor ancak bu sorunun sonsuz ekran ile ilgili olması muhtemel görünüyor.

Samsung Galaxy Note 9 ön inceleme

Türkiye lansmanı sırasında inceleme imkanı bulduğumuz Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili bir video da hazırladık. İşte ilk bakışta Samsung Galaxy Note 9:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.