Mobil

Galaxy S II' nin ileri teknoloji parçalarını incelediler!

Piyasa araştırma şirketi ABI Research, Samsung Galaxy S II' yi inceledi.


Piyasa araştırma şirketi ABI Research, yeni kurduğu Teardown Research Service bölümü altında çeşitli cihazların teknolojilerini analiz etmeye başladı. İlk analiz edilen cihaz ise Galaxy S II oldu.

Yapılan incelemede Galaxy S' e göre büyük değişikliklere uğrayan Galaxy S II' de çift çekirdekli Exynos işlemci, RFMD tarafından sağlanan çoklu bant çoklu radyo alıcı, CMOS tabanlı anten anahtarı ve Infinenon tarafından sağlanan düşük güç tüketimli XMM6260 hücresel yongaset bileşenlerinin yer aldığı belirlendi.

ABI Research' te mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı James Mielke açıklamasında; Samsung'un kullandığı uygulama işlemcisinin şu sıralar piyasının en güçlüsü olduğunu belirtti.

Samsung' un amiral gemisi Galaxy S II, Nvidia' nın çift çekirdekli Tegra 2 işlemcisine rakip olarak üretilen Exynos 4210 işlemcisini kullanan ilk akıllı telefon olma özelliğinide taşıyor.

Yapılan olumlu yada olumsuz eleştirilerde Samsung' un tüm bu yeni teknolojileri kullanmasının büyük risk taşıdığı söylensede, ABI Research bu risklerin karşılığını fazlasıyla bulacağına inanıyor. Galaxy S II, onlara göre akıllı telefonların performansının ölçüldüğü Benchmark testlerinde referans olarak kullanılacak.

Yapılan testler sadece donanım teknolojisi üzerine olduğu açıkça belli oluyor. Ama bir konu daha varki oda yazılımsal teknoloji. Samsung tüm akıllı telefonlarında en iyi donanımı kullanmak için özen gestersede, aynı başarıyı yazılımlarında gösteremiyor. Samsung istese Android için mükemmel bir arayüz hazırlayabilir ve kullanımı daha üst düzeye taşıyabilir. Bu konu basit gibi görünsede Apple' ı Apple yapan yazılımıdır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.