Galaxy S23 modelleri ne zaman çıkacak?

Samsung, yanlışlıkla bir sonraki amiral gemisi telefonlarını önümüzdeki ayın başlarında açıklayacağını doğrulamış olabilir.

Galaxy S23 modelleri ne zaman çıkacak?

9to5Google'a göre, şirketin Kolombiya web sitesi, bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinin 1 Şubat 2023'te planlandığını açıklayan bir sayfa yayınladı. Yayının sayfanın ekran görüntüsüne dayanarak "Efsane anlar yaklaşıyor" yazıyordu. Duyuru, etkinliğin resmi olarak Galaxy S23'ü tanıtacağını açıkça söylemese de, amiral gemisi serisiyle gelmesi beklenen üçlü kamera kurulumunu gösteriyor.

Teaser'ın kenarlarındaki yeşil ve leylak rengindeki yaprak ve çiçekler, Galaxy S23 ve Galaxy S23 Ultra’yı temsil ediyor gibi görünen sızdırılmış görsellerin renklerini yansıtıyor.

Galaxy S23 modelleri ne zaman çıkacak?

Önceki haberlerse, yaklaşan telefonları Şubat ayının ilk haftasında San Francisco'da gerçekleşmesi muhtemel olan Unpacked etkinliğinde göreceğimizi ileri sürüyordu. Buna ek olarak, amiral gemisi serisi için Şubat ayı başlarında bir Unpacked, önceki tanıtım zamanlarıyla da tutarlı olacaktır: Samsung, Galaxy S22 serisi için 9 Şubat 2022'de bir etkinlik düzenlemişti.

Samsung'un Exynos yongalarını bıraktığı ve dünya çapında satılan tüm Galaxy S23 birimlerine güç sağlamak için Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 2 SoC'sini kullandığı bildiriliyor. Koreli teknoloji devi, Asya ve Avrupa sürümlerini genellikle Exynos yonga setleri ile donatırken, ABD'de satılan birimler Qualcomm işlemcilerle birlikte geliyor. Diğer raporlar, Galaxy S23'ün 200 megapiksel ana kameraya sahip olacağını, temel S23 ve Galaxy S23 Plus modellerinin ise 50 megapiksel ana kamera ile geleceğini öne sürüyor. Sızan Unpacked sayfası doğruysa, bunu kesin olarak bilmek için uzun süre beklememiz gerekmeyecek.