Galaxy S23 serisinin bir özelliği daha kesinleşti

Akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir merakla bekledikleri Galaxy S23 serisinin özellikleri netleşmeye devam ediyor.

Galaxy S23 serisinin bir özelliği daha kesinleşti

Samsung, bu sıralar önceliğini tamamen Galaxy S23 serisine verdi. Güney Koreli teknoloji şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre, bu telefonun 1 Şubat 2023 tarihinde düzenlenecek Unpacked etkinliğinde tanıtılacağını biliyoruz. Üstelik bu tarih, bugüne kadar sektörde dillendirilen tüm muhtemelen tarihlerden daha erken. Bunun anlamı da Samsung, Galaxy S23 serisini bir an önce tanıtmak için can atıyor.

Bugüne kadar yeni akıllı telefon serisi hakkında birçok iddia ortaya atıldı. Ancak tabi ki bu söylemlerin çoğu iddia boyutunda kaldı. Bununla birlikte telefonun çıkış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte özelliklerinin birer ikişer netlemeye başladığını da söyleyebiliriz.

Galaxy S23 serisinin bir özelliği daha kesinleşti

Yeni amiral gemisi serisinin ilk netleşen özelliği tabi ki kullanacağı yonga setiydi. Buna göre seride bulunan 3 modelin tamamının gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alacağını artık sağır sultan bile biliyor. Bununla birlikte gelen son sızıntılar sayesinde şimdi hangi modelin hangi RAM + depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulacağını da biliyoruz.

Buna göre Samsung Galaxy S23 modeli, 8GB RAM + 128GB / 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle karşımıza çıkacak. Yani standart modelde 12GB RAM’i de 512GB veya daha üstü depolama alanını da göremeyeceğiz. Galaxy S23 Plus modelinde de yalnızca 8GB RAM bulunacak ancak bu telefon dahili depolama alanı olarak 256GB ve 512GB seçenekleriyle karşımıza çıkacak. Serinin en güçlü modeli olan Galaxy S23 Ultra ise 12GB RM ve 256GB / 512GB dahili depolama alanı seçenekleriyle pazarın en iddialı isimlerinden biri olarak boy gösterecek.