Galaxy S23 Ultra özellikleri netleşti! Bu kadarını kimse beklemiyordu!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yakın zamanda tanıtması beklenilen yeni amiral gemisi modelinden sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Galaxy S23 Ultra özellikleri netleşti! Bu kadarını kimse beklemiyordu!

Akıllı telefon dünyasının en önemli serilerinden biri olarak gösterilen Galaxy S serisi, yeni üyelerine kavuşabilmek için artık adeta geri sayıma geçti. Eğer ortalıkta dolaşan iddialar doğruysa, Samsung bu cihazlarını Ocak ayının son veya Şubat ayının ilk haftasında tanıtacak. Bununla birlikte söz konusu serinin en güçlü modeli olması beklenen Galaxy S23 Ultra’nın hala çok önemli bir özelliği kesinleşmedi: Arka kamera.

Bugüne kadar sızdırılan pek çok bilgide bu telefonun arka yüzeyinde 200MP’lik kamera kullanacağı belirtilirken, son günlerde ortaya atılan iddialarda bu cihazda da tıpkı diğer S23 modellerinde olacağı gibi 108MP’lik kameranın kullanılacağı belirtiliyor. Bu konuya ait bilinmezlik devam ederken, cihazın TENAA sertifikasyon sürecinde karşımıza çıkması, en azından bazı özelliklerinin kesinleşmesini sağladı.

Galaxy S23 özellikleri netleşti! Bu kadarını kimse beklemiyordu!

TENAA’da SM-G9180 model koduyla görünen Galaxy S23 Ultra, 6,8 inç büyüklüğünde ve QHD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Ayrıca sertifika onayına giren telefonun standart Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinde bulunan çekirdeklerden daha hızlı çiplere sahip olması, Galaxy S23 serisine özel yonga seti iddialarını da doğrular nitelikte. Son olarak söz konusu telefonun 8GB / 12GB RAM seçeneklerini 256GB / 512GB / 1TB dahili depolama birimleriyle harmanlayacağını ve elektriksel gücünü ise 4855mAh’lık bataryasından alacağını belirtelim.