Galaxy S4 Mini resmen doğrulandı

Samsung'un destek sayfasında ortaya çıkan telefon 4 farklı versiyon ile satışa sunulacak.

Galaxy S4 Mini resmen doğrulandı

Güney Koreli üreticinin kısa süre önce kullanıcıların beğenisine sunduğu yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S4 henüz satışa sunulmamışken, mini modeli ortaya çıkmıştı. Galaxy S III cephesine baktığımızda, telefonun resmiyet kazanmasında aylar sonra Galaxy S III Mini ortaya çıkmıştı. Görünüşe bakılırsa Samsung, Galaxy S4’ü büyük bulanlar için S4 Mini’yi çok fazla bekletmeyecek.

Kısa süre önce ortaya çıkan görüntülerle doğrulanan Galaxy S4 Mini, şirketin destek sayfasında görünürken, böylece telefonun resmi olarak doğrulandığına şahit olduk.
1364191110_samsunggalaxys4mini.jpg

Telefon 4 farklı versiyon ile satışa sunulacak. Uluslararası versiyon 4 çekirdekli bir işlemciye sahip olacak. Çift SIM girişli bir başka versiyonda ise çift çekirdekli bir işlemcinin yer alacağı iddia edilirken; LTE destekli versiyon ile Çin’e özel üretilecek diğer alternatifler de bizler bekliyor olacak.

Galaxy S4 Mini’nin 4.3-inç boyutunda 960 x 540p çözünürlüğünde ve inç başında 256ppi değer sunan Super AMOLED ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. Android 4.2.2 ile çalışacağı bildirilen telefonun temmuz ya da ağustos döneminde tüketicilere sunulması bekleniyor.
1364191293_samsung-s4-mini.jpg